Přejít k hlavnímu obsahu
Na Uherskohradišťsku byla zjištěna dvě ohniska britské mutace

Na Uherskohradišťsku byla zjištěna dvě ohniska britské mutace

Ne 6. 6. 2021 - 18:09 Bánov

V obci Bánov na Uherskohradišťsku byla dnes potvrzena dvě ohniska nákazy britskou mutací covidu-19. Od pondělí 7. června bude v obci uzavřena mateřská škola a v základní škole bude v pondělí a úterý nařízeno ředitelské volno.

 

Ke dni 6. června byla v obci Bánov v okrese Uherské Hradiště zjištěna dvě ohniska nákazy onemocnění covid-19 s celkovým počtem 28 potvrzených případů. Laboratorní analýzou byla v tamní mateřské a základní škole potvrzena britská mutace onemocnění. Pozitivní vzorky PCR testu byly odeslány k celogenomové analýze do Národní referenční laboratoře.

 

Díky dobré spolupráci personálu školy a hygienické stanice se nám podařilo ohniska včas objevit a zavést potřebná opatření. Jasně se tímto případem potvrzuje důležitost testování, musíme se k němu stavět zodpovědně až do posledního letošního školního dne,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

 

V mateřské škole bylo potvrzeno 17 nakažených osob. V Základní škole Bánov, která je spádovou pro děti z obcí Bánov, Suchá Loz a Bystřice pod Lopeníkem, bylo k dnešnímu dni potvrzeno onemocnění covid-19 u 11 osob. Krajská hygienická stanice Zlínského kraje zavedla ihned po prvním potvrzeném případu protiepidemická opatření a byly vytrasovány rizikové kontakty.

 

Z důvodu nárůstu počtu onemocnění a vysokému riziku šíření nákazy v mateřské škole bylo Krajskou hygienickou stanicí vydáno rozhodnutí o mimořádném opatření. Školka je uzavřena. V pondělí a v úterý bude nařízeno ředitelské volno v základní škole,“ informoval hejtman Radim Holiš.