Přejít k hlavnímu obsahu
Ve Zlíně při remíze s Jabloncem zářili brankáři, Slovácko klopýtlo v Karviné

Zlín

Fotbalisté Zlína pobavili fanoušky, ale další výhru do tabulky nepřidali. Ševci ve 14. kole první ligy remizovali s Jabloncem 0:0 a v tabulce zůstali na jedenáctém místě o bod a jednu příčku před nedělním soupeřem, kterého neporazili popatnácté za sebou, ale potřetí v řadě udrželi čisté konto a bodovali.

Trenér Fastavu Jan Jelínek byl s nerozhodným výsledkem spokojený. „Bod beru se vší pokorou. Pro diváka to bylo líbivé utkání se spoustou šancí na obou stranách, tento duel si pro sebe vzali oba brankáři, kteří se předháněli v zázračných zákrocích. Remíza je to spravedlivá, ale pro trenéry je takový duel složitý, mnohdy nám tuhla krev v žilách,“ prohlásil zlínský kouč.

Na Letné se hned čtyřikrát rozezvučela konstrukce branky. V první půli pálil do břevna domácí záložník Čanturišvili, tyčku zase nastřelil hostují středopolař Kratochvíl.

Ve druhé půli mohl zápas rozhodnout střídající Pilař, ale nejprve hlavičkoval po centru Kroba do břevna a následně ve vyložené šanci orazítkoval zadní tyč.

Remízu v neděli uhráli i fotbalisté Slovácka, kteří překvapivě ztratili body na hřišti poslední Karviné, kde hráli 2:2. Favorizovaní hosté zaváhali po sérii šesti výher a v neúplné tabulce jsou třetí.

Bylo velmi důležité, že se nám podařilo do přestávky vyrovnat. Druhý poločas pokračoval v tom trendu, že jsme si zase vytvořili nějaké šance, jednu jsme nedali, potom přišel gól na 2:1. Pak pro mě nepochopitelně přestaneme úplně hrát. Nebyla to naše hra, nebyli jsme zodpovědní v některých věcech. Necháváme strašně moc prostoru hráčům na obranné polovině. Trestuhodně si necháme vyrovnat na 2:2. Na konci nám chyběly přesnost a kvalita, abychom utkání třeba ještě překlopili na naši stranu,“ hněval se trenér Slovácka Martin Svědík.

Karvinou poslal do vedení Michal Papadopulos, ještě do přestávky odpověděl Stanislav Hofmann a krátce po změně stran otočil skóre Jan Kalabiška. O dělbě bodů rozhodl v 81. minutě střídající Marco Túlio.

Domácí byli v dvoutýdenní karanténě kvůli hromadné nákaze koronavirem v týmu a museli si nechat odložit dva ligové a jeden pohárový duel.

FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku. Slovácko v pátek čeká pohárové střetnutí s Karvinou.

FORTUNA:LIGA, 14. kolo

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)

Branky: 11. Papadopulos, 81. Túlio - 37. Hofmann, 56. Kalabiška. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Leška - Štěrba (video). ŽK: Qose - Hofmann. Diváci: 1820.

Karviná: Bolek - Santos, Buchta, Dramé - Křapka (52. Šehič), Mangabeira (72. Stropek), Qose, Bartošák (61. Túlio) - Čmelík (46. Nešický), Sinjavskij - Papadopulos. Trenér: Páník.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Havlík, Daníček (34. Cicilia) - Petržela (65. Navrátil), Sadílek, Holzer (78. Tomič) - Jurečka (78. Šimko). Trenér: Svědík.

Fastav Zlín - FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Krejsa - Hájek, Pochylý - Zelinka (video). ŽK: R. Hrubý, Vraštil, Janetzký - Malínský, Zelený. Diváci: 2286.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Procházka, Matejov - Conde - Dramé (84. Hlinka), R. Hrubý (74. Janetzký), Tkáč (61. Fantiš), Čanturišvili (61. Jawo) - Poznar. Trenér: Kalivoda.

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Hübschman - Pleštil (72. Smejkal), Považanec (46. Pilař), Kratochvíl, Malínský (90.+3. Surzyn) - Doležal (83. Abubakar). Trenér: Rada.

Autor: Michal Konečný