Přejít k hlavnímu obsahu
U Beranů končí Žižka a Okál. Klub představil osm nových hráčů, vrací se Ondráček

U Beranů končí Žižka a Okál. Klub představil osm nových hráčů, vrací se Ondráček

Čt 28. 4. 2022 - 15:01 Zlín

Bez dlouholetých opor Tomáše Žižky a Zdeňka Okála zahájí suchou přípravu na novou sezonu hokejisté Zlína, které má do extraligy vrátit osm nových hráčů, včetně navrátilce z Českých Budějovic, útočníka Jiřího Ondráčka.

 

S Jirkou jsme byli v kontaktu, měl i nabídku od Motoru na pokračování, rozhodl se ale vrátit zpátky do Zlína,“ těší nového hlavního trenéra Beranů Rostislava Vlacha, který měl zájem i o dalšího odchovance Patrika Urbance, jenž však zůstává dál v Porubě.

 

Novými tvářemi jsou znojemský Jan Bartko, Daniel Bukač z Benátek nad Jizerou, Jakub Husa z Poruby a Mikuláš Zbořil z Třince. „Honza je kreativní obránce, viděl jsem ho ještě v několika zápasech první ligy, pro zlínskou obranu bude mít svůj přínos. K němu jsme přivedli dva silné beky. Husa i Bukač uplynulou sezonu strávili v první lize, byly na ně velmi dobré reference. Mikuláš Zbořil teď za Třinec hraje finále proti Spartě. Věříme, že nám svými výkony pomůže,“ je přesvědčený Vlach.

 

Ofenzivu posílili Denis Kindl ze Šumperku, prostějovský Petr Mrázek a Tomáš Pospíšil, který hrál naposledy Mladou Boleslav.

 

Naší filozofií bylo udržet silnou domácí kostru a zlínské odchovance. Jsme rádi, že zůstali Pavel Kubiš nebo Béďa Köhler a setrvala také stejná brankářská trojice Libor Kašík, Daniel Huf i Michal Kořének, která v uplynulé sezoně fungovala,“ uvedl Vlach.

 

V klubu naopak končí jedenáct hráčů uplynulého zlínského kádru Tipsport extraligy. Dres Zlína již nebudou oblékat zadáci Jakub Ferenc, Matyáš Hamrlík, Ondřej Němec a Tomáš Žižka, z útočníků nepokračují Štěpán Fryšara, Pavel Makarenko, Vladimir Michasenok, Zdeněk Okál, Radek Veselý, Lukáš Vopelka a Patriks Zabusovs.

 

Ohledně setrvání Zdeňka jsme dlouho debatovali s trenéry, rozhodli jsme se, že ho uvolníme,“ uvedl Vlach.

 

Spekulovalo se rovněž o odchodu produktivního beka a člena širšího kádru české hokejové Daniela Gazdy. „Má platnou smlouvu ve Zlíně, zůstává u nás. Mluvil se mnou i Rosťou, popisoval nám zážitky z Finska. Chceme, aby hráči tady byli spokojeni. Když se nám bude dařit, tak budeme jednat o střídavém startu do extraligy. Sezonu začne tady, je pro nás jedním ze stěžejních obránců,“ prohlásil jednatel PSG Berani Zlín Patrik Kamas.

 

Hráčský kádr PSG Berani Zlín před začátkem suché přípravy na hokejovou sezonu 2022/2023

Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének

Obránci: Jan Bartko, Daniel Bukač, Daniel Gazda, Jakub Husa, Martin Novotný, Vojtěch Riedl, Jiří Suhrada, Tadeáš Talafa, Mikuláš Zbořil

Útočníci: Valentin Claireaux, Šimon Frömel, Darek Hejcman, Antonín Honejsek, Lukáš Chludil, Denis Kindl, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Dominik Luža, Petr Mrázek, Jiří Ondráček, Tomáš Pospíšil, Pavel Sedláček

 

Příchody – obránci: Jan Bartko (Znojmo), Daniel Bukač (Benátky nad Jizerou), Jakub Husa (Poruba), Mikuláš Zbořil (Třinec)

Příchody – útočníci: Denis Kindl (Šumperk), Petr Mrázek (Prostějov), Jiří Ondráček (České Budějovice), Tomáš Pospíšil (Mladá Boleslav)

Odchody – obránci: Jakub Ferenc, Matyáš Hamrlík, Ondřej Němec, Tomáš Žižka

Odchody – útočníci: Štěpán Fryšara, Pavel Makarenko, Vladimir Michasenok, Zdeněk Okál, Radek Veselý, Lukáš Vopelka, Patriks Zabusovs

 

Autor: Michal Konečný

Foto: Jiří Zaňát