Přejít k hlavnímu obsahu
Trolejbusová doprava ve Zlíně slaví 80 let. Do ulic vyjede kloubový trolejbus se speciálním polepem

Trolejbusová doprava ve Zlíně slaví 80 let. Do ulic vyjede kloubový trolejbus se speciálním polepem

Zlín

Na konci ledna oslaví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice 80. výročí zahájení provozu trolejbusové dopravy ve městě. Při této příležitosti bude po celý rok jezdit na linkách mezi Zlínem a Otrokovicemi speciální kloubový trolejbus s grafikou zobrazující vývoj barevného provedení laku vozidel MHD od roku 1944 do současnosti.

 

Nízkopodlažní kloubový trolejbus Škoda 25 Tr Irisbus s dieselagregátem bude svou celoplošnou reklamou po celý rok připomínat obyvatelům a návštěvníkům Zlína i Otrokovic, že uplynulo kulatých 80 let od zavedení trolejbusové dopravy ve Zlíně,“ informoval mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

 

Provoz trolejbusů s prvními třemi vozy na prvních linkách A, B, C byl slavnostně zahájen 27. ledna 1944.

 

Nyní chceme upozornit na první viditelný prvek oslav 80. výročí, a to na celoplošnou reklamu na kloubovém voze ev. č. 406. Trolejbus s touto reklamou vyjel do ulic Zlína a Otrokovic poprvé v pondělí 15. ledna 2024. Byl nasazen na linky č. 2 a 6 mezi Zlínem a Otrokovicemi,“ upřesnil Cekota.

 

Základní návrh reklamy připravil řidič DSZO Petr Vozárik. Jeho myšlenka pak byla dopracována ve spolupráci se společností DM design a o uplynulém víkendu byla celoplošná reklama nalepena na kloubový trolejbus.

 

Na tomto vozidle si mohou cestující prohlédnout na sedmi polích všechny hlavní barevné kombinace, které tvořily ve Zlíně a Otrokovicích během osmi desítek let vnější design vozidel MHD, od tmavě modré přes červenou až po současnou žluto-modrou,“ dodal Vojtěch Cekota.

 

Foto: DSZO