Přejít k hlavnímu obsahu
Tříkrálová sbírka v Luhačovicích a okolí vynesla přes půl milionu korun

Tříkrálová sbírka v Luhačovicích a okolí vynesla přes půl milionu korun

Luhačovice

505 691 korun. To je přesná částka, kterou v Luhačovicích a okolí vynesla letošní Tříkrálová sbírka. Jenom v samotných Luhačovicích a přidružených obcích v Řetechově, Polichně a Kladné Žilín se vybralo přes 194 000 korun.

 

I když se na letošní sbírce podepsala nemocnost koledníků a do ulic vyrazilo 52 skupinek koledujících, výsledek je podle organizátorů sbírky potěšující.

 

Tento rok proběhla velká výměna vedoucích, kteří kvůli nemoci nemohli dorazit. A v Luhačovicích šla dokonce jedna skupinka zcela bez dětí. Za podporu, spolupráci, pomoc při přípravě a konaní Tříkrálové sbírky mnohokrát děkujeme,“ uvedla ředitelka Charity Luhačovice Lenka Semelová.

 

V letošním roce se výtěžek Tříkrálové sbírky využije na modernizaci zázemí a vybavení pro sociální služby Charity Luhačovice, a také pro rodiny s dětmi a seniory v nepříznivé životní situaci.

 

Všechny sbírkou získané finance jsou odeslány na celorepublikový bankovní účet a následně jsou podle jasných pravidel přerozdělovány, a to dle rozhodnutí rady ředitelů Charity ČR a České biskupské konference,“ dodala mluvčí Luhačovic Hana Srncová.

 

Foto: Město Luhačovice