Přejít k hlavnímu obsahu
Tragická dopravní nehoda na Zlínsku skončila smrtí mladého motorkáře

Tragická dopravní nehoda na Zlínsku skončila smrtí mladého motorkáře

Po 16. 5. 2022 - 12:02 Zlín

V neděli večer došlo u obce Bratřejov na Zlínsku k tragické dopravní nehodě, při které havaroval motorkář. Dvaatřicetiletý muž vážným zraněním na místě podlehl.

 

Dopravní nehoda se stala v neděli 15. května před šestou hodinou večer. Řidič motocyklu značky Kawasaki jel směrem od Vizovic na Bratřejov.

 

Před obcí z doposud přesně nezjištěných příčin po průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Řidič sjel s motorkou do příkopu a následně do potoka.

 

Na místo nehody okamžitě přijeli hasiči, kteří zjistili, že motorkář je vážně zraněn. První pomoc mu poskytovali kamarádi, taktéž motorkáři.

 

Hasiči u muže prováděli resuscitaci, kterou následně převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Zranění však byla neslučitelná se životem,“ sdělila tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Hasiči na místě zasahovali i v následujících hodinách. Hasiči ostatním motorkářům poskytovali několik hodin psychosociální pomoc, a to především jednomu, který svému kamarádovi prováděl první pomoc včetně nepřímé srdeční masáže,“ pokračovala Javoříková.

 

Na místě nehody zasahovaly složky IZS až do pozdních nočních hodin. Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen, policisté dopravu řídili kyvadlově.

 

Tragickou dopravní nehodu nyní vyšetřují zlínští kriminalisté společně s dopravními policisty.

 

Foto: HZS ZK