Přejít k hlavnímu obsahu
Slavící Berani doma podlehli Přerovu, Vsetín zabral, zvítězil v Kolíně

Slavící Berani doma podlehli Přerovu, Vsetín zabral, zvítězil v Kolíně

Zlín

Oslavy výročí 95 let od založení klubu si ve Zlíně příliš neužili. Berani ve slavnostním sobotním utkání 38. kola Chance ligy podlehli doma Přerovu 1:2 a v tabulce zůstali sedmí. Jediný gól domácího týmu vstřelil v 53. minutě Fin Paukku. Za Zubry skóroval Ministr a Pechanec.

 

Bota nás tlačí v koncovce. Kluky v první řadě musíme dotlačit k tomu, aby to vzali na sebe, šli do ní,“ uvedl slovenský kouč Richard Kapuš, který den před utkáním doplnil realizační tým Beranů.

 

Bude společně se Zdeňkem Sedlákem dělal asistenta hlavnímu trenérovi Janu Srdínkovi.

 

Věřím, že jim budu nápomocný, že společně něco vymyslíme. Vše pak samozřejmě musí realizovat hráči na ledě. Budeme je tlačit do takových věcí, aby mužstvo dávalo více gólů, abychom tím pádem získávali více bodů do tabulky,“ říká bývalý slovenský reprezentant.

 

I když Berani vyslali na brankáře 46 střel, většina z nich příliš nebezpečná nebyla.

 

První dvě třetiny jsme s koncovkou hodně váhali, měli jsme puk mezi kruhy, ještě jsme si to chtěli posouvat. Soupeř to naopak dostal mezi kruhy, napálil to golfákem a byl z toho gól. My přitom měli stejnou pozici. Klukům jsem to taky o přestávce říkal. V první řadě je musíme dotlačit, aby to vzali na sebe, šli do koncovky, měli jsme hráče před brankou. V závěru jsme se už soupeře tlačili. Asi jsme ale urazili štěstěnu,“ přemítal Kapuš.

 

Přitom se hrálo před výbornou návštěvou téměř 3500 diváků. Utkání předcházelo uvedení nových zlínských legend do Síně slávy.

 

Zatímco v Baťově smutnili, na Valašsku slaví. Vsetínský tým cestoval za nelehké situace do Středočeského kraje na půdu Kolína. Trenéři už mohli uvítat zpět v sestavě kapitána Erika Hrňu, který se zařadil na křídlo čtvrté útočné formace. Valaši předvedli v zápase skvělou druhou třetinu, kdy soupeře vysoko přestříleli v poměru 20:5 a jejich efektivita vedla ke tříbrankovému náskoku. Kolín sice ve třetí části korigoval, ale závěr zápasu patřil Vsetínu, který utnul sérii porážek. Dvěma brankami se blýskl odchovanec Adam Hořanský.

 

„Přijeli jsme k soupeři, kterému se teď dařilo a my jsme potřebovali zlomit sérii čtyř prohraných zápasů. Kluci to dneska výborně odpracovali a až na ty čtyři oslabení, které jsme v první třetině hráli, tak si myslím, že to spíš ublížilo Kolínu. My jsme to udrželi a myslím si, že od té doby jsme byli lepším týmem a tu výhru jsme si zasloužili,“ míní trenér Robe Luboš Rob starší.

 

Chance liga, 38. kolo -

BERANI ZLÍN - HC ZUBR PŘEROV 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: : 53. Paukku (Novák, Kindl) – 24. Ministr (Indrák, Goiš), 37. Pechanec (Pospíšil). Rozhodčí: Jechoutek, Šudoma – Štofa, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 3395. Střely na branku: 46:13. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

SC MARIMEX KOLÍN - VHK ROBE VSETÍN 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 46. Chalupa – 23. Hořanský (Š. Bláha), 30. Klhůfek (Rob), 40. Š. Bláha (Hořanský), 52. Hořanský (Š. Bláha, Kern), 60. Staněk. Rozhodčí: Barek, Pilný – Roischel, Hájková. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1450. Střely na branku: 19:50. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín