Přejít k hlavnímu obsahu
Bachůrek chytil penaltu. Oslabení ševci ale na úvod Tipsport ligy podlehli Zlatým Moravcům

Zlín

Fotbalistům Zlína vstup do Tipsport ligy výsledkově nevyšel. Oslabení ševci v úvodním zápase zimní přípravy na umělé trávě ve Skalici podlehli Zlatým Moravcům 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 65. minutě Jakub Švec. Brankář Bachůrek ještě ve druhém poločase zneškodnil Mondekovi pokutový kop.

„S výsledkem spokojení nejsme. První poločas nebyl rozhodně špatný, ale druhá půle mohla být určitě lepší,“ uznává zlínský kouč Bronislav Červenka.

Ševci měli v úvodní části hru pod kontrolou, soupeře herně převyšovali, do přestávky jej přestříleli 12:2. „Byly tam dobré věci i dost momentů, které jsme mohli zakončit lépe,“ míní Červenka.

„Celý zápas nám však dělal problémy míč, který moc nepružil. Bylo vidět, že s ním hráči mají problémy. Střelba byla velmi tupá, vůbec nám to nelítalo,“ povzdechl si. Druhá půle už Moravanům i kvůli prostřídání nesedla. „Bylo to víc kostrbaté. Hodně jsme kazili, zbytečně ztráceli míče. Soupeře jsme pouštěli do rychlých protiútoků, z jednoho z nich nám dal i gól,“ líčí.

Ševce na začátku zimní přípravy sužuje poměrně velká marodka. Trenér Červenka v sobotním zápase proti Zlatým Moravcům z různých důvodů postrádal hned osm fotbalistů z kádru. Do prvního letošního utkání nezasáhl brankář Rakovan ani hráči do pole Tkáč, Slončík, Gonzalez, Černín, Žák, Číž či Natchkebia. Bosňan Pidro si v rodné zemi stále vyřizuje víza.

Naopak poprvé dres našeho klubu navlékli Tornike Akhvlediani s Kennethem Ikugarem. Gruzínský forvard i nigerijský útočník jsou ve Zlíně na zkoušce.

„Jsou to zajímaví hráči s dobrými parametry. Typologicky se nám hodí. Oba je budeme dál sledovat, testovat. Chceme je vidět i v jiných zápasech. Věřím, že se prosadí. Zatím to nechám otevřené,“ uvedl Červenka.

Čtyřiadvacetiletý Akhvlediani je odchovancem týmu FC Gagra. V mládeži působil i ve španělském Leganés. Dále prošel kluby FC Zestafoni, Dinamo Tbilisi, Torpedo Kutaisi a naposledy byl v týmu FC Samtredia.

O rok mladší Ikugar přišel do Česka před třemi lety. Byl v Ústí nad Labem, odkud se vydal na sousední Slovensko. Prošel Trnavou, Trebišovem a Zlatými Moravci, takže o motivaci měl v sobotním utkání postaráno.

Autor: Michal Konečný