Ševcům k desáté výhře v řadě pomohla dlouhá přesilovka, jsou první

Fotbalisté Zlína si v Chance Národní Lize připsali jubilejní desátou výhru v řadě. Ševci potvrdili na hřišti Varnsdorfu roli velkého favorita, poslední tým soutěže ve 12. kole zdolali 2:0 a upevnili si pozici v čele tabulky. Skóre otevřel ve 44. minutě Machalík, pojistku přidal po změně stran Vukadinovič. Severočeši už v prvním poločase přišli o dva vyloučené hráče, zápas dohrávali v devíti.

„Na psychiku to byl těžký zápas, ale zvládli jsme ho velice dobře. Měli jsme i další šance, soupeř toho naopak moc neměl, čemuž se ale nedivím,“ uvedl kouč Zlína Bronislav Červenka.

Varnsdorf proti Zlínu byl od 18. minuty bez vyloučeného Yuzvaka. V závěru úvodního dějství zužitkoval přesilovku hostů Machalík, vzápětí navíc červenou kartu dostal i americký útočník Camara. Pojistku přidal po změně stran Vukadinovič.

„Pro nás to nebyl lehký zápas. Pomohly nám vyloučení, do té doby to bylo vyrovnané utkání. Důležité bylo, že jsme dali gól do šatny a uklidnili se. Ve druhé půli už se hrálo na jednu branku. Šlo o to, abychom drželi balon a nepouštěli soupeře do brejků,“ uvedl záložník Zlína David Machalík.
„Branek mohlo být víc, ale buďme rádi za vítězství,“ přidává spokojeně.

Svěřenci trenéra Červenky vyhráli 10 z dosavadních 11 druholigových zápasů a před Chrudimí vedou o tři body, navíc odehráli o duel méně.

Jsme rádi, že Chrudim klopýtla. Díváme se ale na sebe. Musíme dál pokračovat v těchto výkonech, abychom se pronásledovatelům ještě více vzdálili,“ přeje si Machalík.

Chance Národní Liga, 12. kolo -

FK VARNSDORF – FC ZLÍN 0:2 (0:1)

Branky: 44. Machalík, 67. Vukadinovič. Rozhodčí: Cieslar - Podaný, Marek. Žluté karty: Kouřil - Didiba, Machalík. Červené karty: 18. Juzvak, 45. Camara (oba Varnsdorf). Diváci: 320.

Varnsdorf: Pešl – Juzvak, Kubista, Kouřil, Zálešák – Osaghae (78. Brdička), Kosař (64. Adeleke) – L. Dufek (46. Hudák), Lexa (78. Firbacher), Nykrín (26. Vlk) – Camara. Trenér: Ivan Kopecký

Zlín: Dostál – Kopečný, Simerský, Černín, Bartošák – Vukadinovič (79. Buchvaldek), Didiba (74. Natchkebia), Nombil, Tkáč (85. Kulíšek), Machalík (79. Reiter) – Poznar (85. Brandner). Náhradníci: Rakovan – J. Kolář, Š. Polášek. Trenér: Červenka.