Berani zapisují čtvrtou výhru v řadě, Vsetín poprvé bez bodu

Hokejisté Zlína si v Maxa lize připsali čtvrtou výhru v řadě. Berani v 8. kole zvítězili na ledě Poruby 4:2 a díky lepšímu skóre poskočili před rivala ze Vsetína na třetí místo tabulky. Prvním gólem v sezoně se blýskl navrátilec do sestavy Zdeněk Sedlák, svůj první zápas po příchodu do Zlína odehrál také vytáhlý bek Daniel Kolář, který na ledě strávil patnáct minut.

Hostující trenér Ján Pardavý mužstvo chválil. „Poruba ukázala, že má velmi kvalitní a zkušený tým. Hraje výborně na puku, skvěle otáčí hru. Zatím jsme v této lize hráli proti nejlepšímu soupeři,“ smekl Pardavý před loňským vítězem základní části první ligy.

Hosty za dalšími body nasměrovali v úvodním dějství Šlahař s Gagem. Domácí sice skóre ve druhé třetině srovnali na 2:2, těsně před koncem prostřední části vstřelil vítěznou trefu z početní převahy Kverka.

„Na začátku druhé třetiny jsme neměli dobrý vstup, soupeř vyrovnal. Vyjma toho jsme však odehráli velmi dobrý a nejtýmovější zápas. Musíme být spokojeni se třemi body proti velmi silnému soupeři,“ pochválil Pardavý svůj mančaft.

Berani tak po Frýdku-Místku, Kolínu a Vsetínu přetlačili i Porubu. O páté vítězství za sebou zabojují už v pondělí, kdy na vlastním ledě vyzvou Prostějov.

Valaši v 8. kole Maxa ligy poprvé bodově vyšli naprázdno, když proti Litoměřicím nedokázali dorovnat manko ze druhé třetiny a na Lapači padli 1:4.

Snížit dokázal pouze Tomáš Jandus. V závěrečné dvacetiminutovce Valaši sice tlačili, ale v závěru zpečetili hosté výhru gólem do prázdné brány. Vsetín tak poprvé doma i v sezoně odešel z ledu bez bodového zisku.

Maxa liga, 8. kolo -

HC RT TORAX Poruba 2011 - RI OKNA Berani Zlín 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Střondala, 32. Razgals – 12. Šlahař (Kverka, Válek), 18. Gago (Heš), 38. Kverka (Válek, Čáp), 53. Z. Sedlák (Gago). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Smetková, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2.

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 40. Jandus (Hrňa) – 32. Kordule (Klikorka), 33. Vildumetz (Bernovský, Tomov), 38. Kordule (Sihvonen, Klikorka), 58. Žovinec Rozhodčí: Maršálek, Rapák - Otáhal, Tvrdý. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváků: 2590.