Ševci v Olomouci vedli, srazil je neuznaný a pak i vlastní gól

Ani slušný výkon na další body nestačil. Fotbalisté Zlína ve 13. kole FORTUNA:LIGY prohráli na hřišti Olomouce 1:2 a v tabulce zůstali s dvanácti body předposlední.

Hosty poslal do vedení na konci první půle Lamin Jawo. Druhý gól přidal po změně stran Hlinka, jenže sudí Nehasil branku slovenského záložníka kvůli ruce odvolal. Hanáci vyrovnali v 70. minutě, kdy si míč za vlastního gólmana srazil Rudolf Reiter, obrat dokonal v 82. minutě Vít Beneš.

Zápas rozhodla standardka, a proto jedeme domů s prázdnou. Naším problémem bylo zahazování šancí, s tím se potýkáme dlouhodobě," uvedl zlínský trenér Jan Jelínek, který litoval hlavně neuznaného gólu Hlinky.

Škoda, že neplatil gól na 2:0. V tu chvíli to bylo náročné na psychiku. Pokud ruka byla, gól nemůže platit,“ ví dobře Jelínek.

Bývalý středopolař Dukly či Ostravy si ale nebyl vědom toho, že by rukou zahrál.Ale ještě jsem to neviděl na videu, tak se k tomu nemůžu blíž vyjadřovat," zůstal opatrný. „Podle olomouckého stopera Víta Beneše byla ruka evidentní.Viděl jsem to zblízka," tvrdí.

Zatímco předposlední ševci venku v lize nevyhráli od loňského srpna 21. duel za sebou a nebodovali tam po čtyřech remízách, Sigma bodovala v nejvyšší soutěži popáté za sebou a v neúplné tabulce se posunula na šesté místo.

Máme z výhry velkou radost. Je to pro nás velká úleva po tom, jaké výsledky máme za sebou. Bylo to vítězství vůle i kvality, museli jsme otáčet nepříznivý vývoj. Hodně se na tom podílel po přestávce Filip Zorvan. Soupeř si s naší hrou po změně stran moc nevěděl rady, ale pokračovali jsme v neefektivitě. Nakonec jsme utkání otočili. Klíčový moment byl neuznaný gól Zlína. Kdyby platil, těžko bychom se z toho zvedli. Celkově se nehrál špatný fotbal. Náš tým má respekt za to, jak zvládl druhou půli," prohlásil trenér Olomouce Václav Jílek.

Fotbalisté Zlína po porážce 1:2 zůstali v tabulce FORTUNA:LIGY s dvanácti body předposlední. Před sebou mají náročný týden. V úterý doma na Letné vyzvou v rámci 3. kola MOL Cupu druholigovou Jihlavu, za týden v sobotu se pak utkají v lize s mistrovskou Plzní.

FORTUNA:LIGA, 13. kolo -
SK Sigma Olomouc – FC Trinity Zlín 2:1 (0:1)
Branky: 70. vlastní Reiter, 82. Beneš - 38. Jawo. Rozhodčí: Nehasil - Pečenka, Hádek - Klíma (video). ŽK: Zmrzlý - Jawo, Procházka. Diváci: 2190.

Olomouc: Trefil - Pokorný, Beneš, Poulolo (46. Vodháněl) - Chvátal, Breite, Spáčil (46. Zorvan), Navrátil (89. Zifčák), Zmrzlý - Chytil (90.+2 Sláma), Růsek (86. Vraštil). Trenér: Jílek.

Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Procházka - Reiter, Hlinka (85. Vukadinovič), Janetzký (62. Hrubý), Čanturišvili - Silný (85. Didiba), Jawo (62. Fillo), Dramé (62. Bartošák). Trenér: Jelínek.