Smolná středa. Hokejisté Zlína neuspěli v Ostravě, Vsetín padl v Kolíně

Nepotvrdili sobotní vítězství nad pražskou Slavií, venku znovu padli. Hokejisté Vsetína se na soupeřově ledě trápí, neuspěli ani v Kolíně, kde sice po premiérové trefě Marka Voženílka brzy vedli, ale další branky nepřidali a nakonec padli 1:3. Další porážku mají na svém kontě také zlínští Berani, kteří venku podlehli Porubě 3:5.

Chtěli jsme v Kolíně navázat na poslední třetinu ze zápasu se Slavii, která se nám doma povedla, což se nám podařilo. Nezačali jsme špatně, dali první gól, ale místo toho, abychom v tom pokračovali, tak jsme se dopouštěli zbytečných vyloučení. A mít tři vyloučení rychle po sobě hned v úvodu zápasu znamenalo, že jsme zbytečně dostali soupeře na koně,“ štve vsetínského kouče Jana Srdínka.

Kolín díky početním výhodám hru i skóre srovnal, v prostřední třetině pak přidal gól na 2:1. „A když už jsme se dostávali do hry, vytvářeli si souvislý tlak, měli přesilovku dvě minuty před koncem třetiny, tak jsme zase udělali zbytečný faul v útočném pásmu,“ povzdechl si Srdínko.

V závěrečné části byly k vidění šance na obou stranách. „Bohužel se ale v tuhle chvíli střelecky trápíme,“ uvedl Srdínko. „I když jsme hráli dlouhou dobu bez brankáře, tak tam zakončení chybělo, zápas jsme tak nemohli zdramatizovat. Na jeden gól je venku nesmírně těžké vyhrát nebo bodovat,“ ví dobře.

Venku neuspěli ani hokejisté Zlína, kteří prohráli v Ostravě s domácí Porubou 3:5. Dramatickou a atraktivní bitvu, kterou sledovalo téměř patnáct stovek diváků, v závěru rozsekl svou první trefou v sezoně Radim Toman.

Myslím si, že zápas byl vyrovnaný. Skóre se docela přelívalo, jednou Poruba vedla, potom jsme to dokázali dorovnat. Škoda je, že jsme nezvládli konec. Přišly od nás hrubé chyby a z toho pramenilo to, že nevezeme domů ani bod,“ uvedl trenér PSG Berani Zlín Rostislav Vlach.

Domácí kouč Jiří Režnar byl naopak velmi spokojený. „Věděli jsme, že to bude kvalitní zápas, jelikož se hra Zlína začíná pomalu zvedat. Naši kluci ale hráli dobře, ubránili oslabení a hráli jsme i dobře přesilovky, jenom jsme je nedokázali využít. Holt jsou věci, které někdy vyjdou a někdy nevyjdou. Závěrem patří velké díky fanouškům, ti nás za třemi body hnali a bylo velmi příjemné vidět zaplněné tribuny,“ pochvaloval si Režnar.

CHANCE LIGA, 13. kolo -

SC MARIMEX KOLÍN - VHK ROBE VSETÍN 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Pajer (Z. Král, Čáp), 24. Ouřada (Koukal, Z. Král), 44. Cibák (Z. Král, Ouřada) – 5. Voženílek (Berger, Klhůfek). Rozhodčí: Zavřel, Čáp – Baxa, Dědek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 668. Střely na branku: 31:20.

HC RT TORAX PORUBA 2011 - PSG BERANI ZLÍN 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Vildumetz (Střondala, Voráček), 25. Gřeš (Šoustal, Urbanec), 48. Berisha (Šlahař, Klimíček), 57. Toman, 59. Šoustal – 24. Honejsek (Claireaux), 26. Gazda (Illéš), 49. Sedláček (Ondráček). Rozhodčí: Kubičík, Šudoma – Blažek, Bezděk. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1469. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:3, 3:3, 5:3.