Přejít k hlavnímu obsahu
Ševci slaví první venkovní výhru. Zápas v Pardubicích rozhodl mladík Bužek

Ševci slaví první venkovní výhru. Zápas v Pardubicích rozhodl mladík Bužek

Zlín

Fotbalisté Zlína slaví první venkovní výhru v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. Ševci po středečním pohárovém triumfu nad Baníkem Ostrava uspěli také v Pardubicích, kde vyhráli i naposledy letos v květnu.

 

Sobotní duel 14. kola FORTUNA:LIGY rozhodl v nastaveném čase první půle svým premiérovým gólem v české nejvyšší soutěži devatenáctiletý mladík Alexandr Bužek.

 

Za výhru jsme nesmírně rádi, ale nic nepřeceňujeme,“ říká nástupce kouče Pavla Vrby Bronislav Červenka.

 

Ševcům to po výměně trenéra šlape. Po příchodu Červenky a jeho asistentů Motala a Světlíka remizovali v Olomouci a ve středu také nečekaně zvítězili v poháru v Ostravě 1:0. V neúplné tabulce sice zůstali poslední, ale mají stejně bodů jako patnácté České Budějovice.

 

Od vedení klubu jsme dostali šanci a snažíme se pracovat, jak nejlépe umíme. Dáváme tomu energii, duši, zlínské srdce. Jestli tomu časem dáme i nějakou herní tvář, se teprve uvidí, ale budeme dál usilovně pracovat. Věřím, že se pak výsledky dostaví a budeme tabulkou stoupat až na pozice, na kterých chceme být,“ prohlásil bývalý kormidelník Kroměříže.

 

O první venkovní výhře ševců v sezoně se postaral v nastavení první půle Alexandr Bužek svou premiérovou ligovou brankou.

 

Buža je velmi talentovaný, mladý kluk, který se zvedá a je čím dá lepší. Je to čistý a strašně pracovitý klučina, fotbalu dává všechno,“ vyzdvihuje odchovance Červenka.

 

FK Pardubice - FC Zlín 0:1 (0:1)

Branka: 45.+2 Bužek. Rozhodčí: Vokoun - Mokrusch, Volf - Machálek (video). ŽK: Kukučka, Solil - Slončík, Cedidla, Didiba, Dostál, Černín. Diváci: 2816.

Pardubice: Budinský - Icha, Kukučka, Ortiz, Tischler (86. Černý) - Vacek - Daněk, Hlavatý (67. Mukwelle), Darmovzal (46. Solil), Míšek (46. Helešic) - Zlatohlávek (73. Krobot). Trenér: Kováč.

Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba, Čelůstka - González (52. Tkáč), Bužek - Fantiš (87. Pidro), Slončík (74. Simerský), Bartošák (74. Reiter) - Vukadinovič (87. Žák). Trenér: Červenka.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: FC Zlín