Přejít k hlavnímu obsahu
Ševci po porážce v Pardubicích klesli na poslední místo tabulky

Zlín

Fotbalistům Zlína úvodní zápas v nadstavbové části výsledkově nevyšel. Ševci v 1. kole skupiny o záchranu podlehli domácím Pardubicím 0:2 a v tabulce klesli na poslední místo. Moravané oba góly inkasovali ve druhém poločase. Skóre ve 47. minutě otevřel po rohovém kopu stoper Icha, v závěru ještě udeřil střídající Krobot. Červenkův tým potřetí v řadě neskóroval a ještě víc si zkomplikoval situace v boji o udržení nejvyšší soutěže. V tuto chvíli by z ligy sestupoval.

„Je úžasné, že za námi fanoušci vážili takovou cestu a podporovali nás celý zápas. Je hezké vidět, že za námi stojí. Jenom mě mrzí, že jim nyní neděláme radost a že je nejsme schopní za tu jejich podporu odměnit bodovým ziskem a zvládnout to. To je to nejhorší, co teďka zažíváme,“ štve zlínského kouče Bronislava Červenku.

„Pokud nezačneme sbírat body a vyhrávat, jejich podporu ztratíme, což nechci. Věřím, že na nás lidé nezanevřou a že i do Karviné s námi pojedou,“ přeje si.

Vzhledem k posledním výkonům a výsledkům ale budou fandové ševců o výjezdu do Slezska pořádně přemýšlet. Se současným stavem není v Baťově městě spokojený nikdo. Zlíňané zvítězili v jediném z posledních deseti ligových utkání, neskórovali počtvrté za sebou. Navíc venku získali jen sedm z celkových 25 bodů v ročníku.

„Soupeř má kvalitu, ale tenhle zápas šel zvládnout lépe a šly odsud odvézt body. Bohužel jsme to nezvládli, to je realita," povzdechl si Červenka.

FK Pardubice - FC Zlín 2:0 (0:0)

Branky: 47. Icha, 85. Krobot. Rozhodčí: D. Černý - Podaný, Pospíšil - Všetečka (video). ŽK: P. Černý - Černín, Fantiš, González. Diváci: 2608.

Pardubice: Kinský - Icha, Halinský, Ortiz, Surzyn - Daněk (69. Sychra), Kissiedou (69. Tischler), Vacek (74. Donát), Hlavatý - Patrák (80. Krobot), Zlatohlávek (46. P. Černý). Trenér: Kováč.

Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba, Bartošák (80. Načkebija) - Bužek, Janetzký (71. Tkáč) - Holík (71. Vukadinovič), Slončík (46. González), Fantiš - Schánělec (61. Ikugar). Trenér: Červenka.

Autor: Michal Konečný