Přejít k hlavnímu obsahu
Posila do obrany! Do Zlína zamířil dvojnásobný finský šampion Aleksi Salonen

Posila do obrany! Do Zlína zamířil dvojnásobný finský šampion Aleksi Salonen

Zlín

Hokejisté Zlína získali další zahraniční posilu. Už třetím zástupcem Finska ve žluto-modrém dresu je Aleksi Salonen, dvojnásobný šampion tamní nejvyšší soutěže. Třicetiletý obránce si premiéru odbyl hned o víkendu.

 

„Na příchodu obránce praváka jsme pracovali delší dobu, po loňské sezóně jsme měli jen jednoho. Jsem rád, že jednání s Aleksim dobře dopadla, teď mu musíme dopřát čas na aklimatizaci, aby se zapracoval do našeho týmu. Je to zkušený hráč, který odehrál mnoho zápasů ve finské nejvyšší soutěži. Věřím, že jej budeme moci využívat i do speciálních formací,“ říká na adresu nové posily hlavní trenér Miloš Říha.

 

„Příchodem Aleksiho reagujeme i na marodku v obraně, kde nám momentálně chybí zranění hráči Jakub Husa a Vojta Riedl. Jsem rád, že jsme se s Aleksim domluvili a že udělal všechno proto, aby za nás mohl hrát co nejdříve. Je to táta od rodiny, doma má tři děti, přesto se dokázal za pár dnů přesunout do Zlína. Toho si moc vážím,“ oceňuje generální manažer zlínského klubu Jan Pravda.

 

Rodák z městečka Muurame je odchovancem klubu z nedalekého Jyväskylä. V barvách tamního JYP se stal juniorským šampionem, nastupoval také za mládežnickou reprezentaci, se kterou si zahrál i na mistrovství světa do 18 let. Mateřskému klubu zůstal věrný do roku 2016, kdy přestoupil do ambiciózní Tappary Tampere, se kterou během tří sezón slavil hned dva mistrovské tituly. Vytáhl se zejména v sezóně 2016/17, kdy mistrovské tažení Tappary podpořil hned 23 kanadskými body.

 

Následně si zahrál také za kluby Jukurit Helsinki a TPS Turkku, celkem v nejvyšší domácí soutěži odehrál bezmála 500 utkání. Svou rodnou zemi poprvé opustil v minulé sezóně, kdy působil v klubu Graz99ers hrajícím mezinárodní soutěž ICEHL.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín