Přejít k hlavnímu obsahu
Hnacím motorem jsou pro mě fanoušci, říká Vlastimil Daníček, který má na svém kontě 300 ligových zápasů

Hnacím motorem jsou pro mě fanoušci, říká Vlastimil Daníček, který má na svém kontě 300 ligových zápasů

Uherské Hradiště

Odchovanec fotbalového Slovácka Vlastimil Daníček má na svém kontě úctyhodných 300 odehraných zápasů v nejvyšší soutěži. K jubilejnímu 300. utkání nastoupil o minulém víkendu na pražské Letné.

 

Všechny zápasy přitom odehrál v jednom dresu, a to v dresu Slovácka. Svou pozici v týmu si musel vydřít a poctivě na sobě pracoval již od dorostu, později nakoukl do ligy a od zápasů o záchranu v lize si připsal i starty v pohárové Evropě.

 

První tréninky jsem absolvoval v Otrokovicích, protože v Napajedlích se ještě netrénovalo, ale trvalo to jen chvilinku, a pak jsem již pokračoval v Napajedlích. Tehdy jsem to měl úplně jako zábavu a hraní si. Sny přišly později,“ vzpomínal na své fotbalové začátky v rozhovoru pro klubovou televizi Daníček.

 

Pro zkušeného matadora jsou největším hnacím motorem fanoušci a přiznává, že fotbal dělá hlavně pro ně. „Oslava gólu s nimi je něco krásného. Po finálovém zápase v poháru jsem si chvilku stoupl pod kotel a poslouchal jsem, jak zpívají chorál Jak jsi krásná Moravo. Tu minutu jsem tam chtěl prostě stát a poslouchat to, aby se mi to zarylo do paměti. To byl jeden z nejkrásnějších momentů,“ říká Daníček.

 

Právě vítězství ve finále MOL Cupu proti pražské Spartě považuje dvaatřicetiletý záložník za největší úspěch v kariéře. „To byla obrovská euforie a radost. Vnímal jsem to nejen vůči sobě, ale i vůči týmu, vedení a fanouškům a vůči všemu, čím jsme si tady prošli, od spodku tabulky až na vrchol,“ vzpomínal Vlastimil Daníček.

 

Vlastimil Daníček poprvé nakoukl do ligy v sezoně 2010/2011, kdy si 14. května 2011 připsal prvních 90 ligových minut v zápase na půdě Slovanu Liberec. Od té doby nasbíral v dresu Slovácka celkem 283 ligových startů a s počtem 34 vstřelených branek je historicky 3. nejlepším ligovým střelcem Slovácka.

 

Foto: 1.FC Slovácko