Přejít k hlavnímu obsahu
Počet osob na hromadných akcích se ve Zlínském kraji prozatím řídí plošným opatřením vlády

Počet osob na hromadných akcích se ve Zlínském kraji prozatím řídí plošným opatřením vlády

Út 30. 11. 2021 - 10:00 Zlín

Od pátečních 18 hodin platí v celé České republice nouzový stav, který omezuje maximální možný počet osob na hromadných akcích. Na základě tohoto kroku Krajská hygienická stanice Zlínského kraje prozatím nevydala přísnější protiepidemická opatření, ke kterým ji v minulém týdnu vyzval krizový štáb společně s Radou Zlínského kraje.

 

Ve Zlínském kraji, stejně jako na celém území Česka, se v současné době může spolkových akcí, oslav, večírků či plesů účastnit maximálně 100 osob. U návštěv kulturních představení či sportovních utkání je možná přítomnost nanejvýš 1000 výhradně sedících diváků, a to i přesto, že Rada Zlínského kraje a Krizový štáb Zlínského kraje vyzvaly v minulém týdnu krajskou hygienickou stanici, aby vydala přísnější protiepidemické opatření o omezení konání hromadných akcí ve Zlínském kraji.

 

Podle navrhovaných opatření se mělo všech hromadných akcí účastnit maximálně sto lidí, a to ve všech případech bez výjimky, tedy včetně kulturních představení a sportovních utkání se sedícími diváky. Krajská hygiena však takovéto opatření s odvoláním na aktuální opatření vlády doposud nevydala.

 

Vláda své opatření na omezení hromadných akcí nastavila jemněji, než jsme si představovali. Proto hned v úterý zasedne Krajská epidemiologická komise. Na základě jednání následně vyhodnotíme, zda je vládou nastavené opatření pro Zlínský kraj dostačující, nebo zda budeme trvat na svém původním požadavku směřovaném na krajskou hygienu,“ informoval hejtman Radim Holiš.

 

Jak dnes ráno ale informovala tisková mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková, k úternímu jednání Krajské epidemiologické komise z důvodu nemoci nedojde. Náhradní termín schůzky zatím nebyl stanoven.