Přejít k hlavnímu obsahu

Ve Vsetíně začala rekonstrukce vlakového nádraží za více než tři miliardy

Pá 26. 11. 2021 - 18:01 Vsetín

Přesně měsíc před Vánocemi byla ve Vsetíně slavnostně zahájena rekonstrukce vlakového nádraží, která vyjde na více než tři miliardy korun. Na tuto investiční akci čekalo město dlouhá desetiletí.

 

O prosazení rekonstrukce vsetínské železniční stanice usilovali místní politici několik let. První snahy datující se k začátku nového tisíciletí však byly neúspěšné. Až v roce 2015 jsem uměl tuto akci spolu s ostatními vsetínskými nadšenci prosadit. Za všechny bych vyzdvihl tehdejšího poslance za ČSSD a člena Podvýboru pro dopravu Petra Kořenka. Velké poděkování patří také mému nástupci na postu starosty Jiřímu Růžičkovi. Projekt převzal a tlačil jej dál. Kdyby se choval jako mnozí noví hloupí politici, kteří hned po nástupu prohlašují, že vše, co nevymysleli oni, je špatné a musí se zrušit, tak by projekt čekal dalších 50 let,“ konstatoval někdejší starosta Vsetína a nynější senátor Jiří Čunek

 

Také Jiří Růžička vyjádřil spokojenost s tím, že se podařilo odstartovat dílo, na které marně čekalo několik generací Vsetíňanů. „Stojíme u milníku přeměny nejen železniční stanice, ale i jejího okolí. Správa železnic realizuje stavbu železničního koridoru a nádraží, město se ve spolupráci s dalšími subjekty připojí dopravním terminálem a úpravami přednádražního a zanádražního prostoru. Jen z městského rozpočtu v následujících letech proinvestujeme za tímto účelem více než dvě stě milionů korun,“ konstatoval Jiří Růžička.

 

Nová výpravní budova, která nahradí současnou, bude sloužit jako společný odbavovací terminál pro drážní i autobusovou dopravu. „Hlavním cílem toho všeho je zajištění bezbariérového přístupu na nová nástupiště, zvýšení rychlosti projíždějících vlaků a současně i vyšší bezpečnost provozu,“ řekl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

 

Terminál bude mít podle něj dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží. V sousedství dopravního terminálu bude dále vybudován parkovací dům s kapacitou 310 stání a vzniknou také dva podchody.

 

Koordinace veškeré stavební činnosti však nebude jednoduchá a přinese řadu omezení. „Budeme se snažit celou akci zvládnout tak, abychom co nejméně omezili provoz ve městě. Přesto prosím místní obyvatele, aby se obrnili trpělivostí,“ uzavřel generální ředitel společnosti OHLA ŽS Roman Kocúrek.

 

Celá investiční akce bude stát přes tři miliardy korun. Předpokládaný termín dokončení stavebních prací je v únoru roku 2025.