Přejít k hlavnímu obsahu
Po 25 letech zase spolu. Ligoví dorostenci Zlína budou hrát i vzpomínat

Po 25 letech zase spolu. Ligoví dorostenci Zlína budou hrát i vzpomínat

Zlín

Po dlouhých pětadvaceti letech se znovu sejdou v jednom týmu, navléknou stejný dres a pobaví se tak, jako když byli ještě teenageři. Ligový dorostenci Zlína, kteří pod vedením trenérů Páníka a Janečky skončili v sezoně 1995/1996 v celostátní lize druzí za mistrovskou Olomoucí, se v sobotu 24. září představí na hřišti Kostelce, kde v rámci přátelského zápasu vyzvou Starou gardu FC Trinity Zlín. Nevšední duel začíná v patnáct hodin.

 

O výsledek vůbec nejde. Chceme si s kluky hlavně užít to setkání. Tehdy jsme k sobě měli opravdu blízko. Spousta z nás navíc prošla i ligou,“ říká bývalý zlínský záložník a nyní šéftrenér žáků v Karviné Michal Hlavňovský.

 

Kromě něj diváci v akci uvidí také bývalé ligové hráče velmi úspěšného ročníku 1977 Davida Hubáčka, Otakara Nováka, Jaroslava Josefíka či o rok mladší borce Lubomíra Blahu, Josefa Dvorníka či Romana Dobeše.

 

Součástí party byli i Michal Váňa, Marek Kučera, Jaroslav Plišťák, Ladislav Zakopal nebo Michal David. A právě od bývalého obránce druholigového Třince celý nápad vzešel.

 

Sice žije v Německu, ale zůstali jsme v kontaktu. Oslovil mě s tím, zda bychom po více než pětadvaceti letech nespáchali nějaké setkání. Byli jsme opravdu silný ročník, velmi dobří kamarádi. Postupně jsem tak získal na všechny kluky kontakt a oslovil je. Nakonec se nás sejde čtyřiadvacet,“ těší Hlavňovského.

 

I když k setkání mělo původně dojít až kolem Vánoc, nakonec se bývalí zlínští dorostenci sejdou už na konci září.

 

Je těžké najít v sezoně vhodný termín, protože řada kluků má povinnosti ve svých klubech. V tomto nám pomohla reprezentační přestávka,“ říká Hlavňovský.

 

Dvoudenní akce se koná na hřišti v Kostelci. „Nechtěli jsme z toho dělat žádnou velkou akci pro lidi, nějak to medializovat. Nám jde opravdu hlavně o to setkání. S kluky jsme se spousty let neviděli. Máme na co vzpomínat,“ ví nejen Hlavňovský.

 

Dorostenečtí vicemistři republiky se v Kostelci sejdou už v pátek večer. Dají si pivo, povykládají, vrátí se do minulosti. V sobotu opečou sele a užijí si společný čas.

 

Robert Tomšů a Tomáš Pivoda byli našimi kronikáři. Mají výstřižky z novin, kam články tehdy posílal Bob Jirsák. Taky jsme si nechali vyrobit vzpomínkové retro dresy ve stylu FC Svit Zlín. Jsou fakt úžasné,“ rozplývá se Hlavňovský.

 

Dorostenecký tým pod vedením trenéra Bohumila Páníka a asistenta Petra Janečky skončil v sezoně 1995/1996 na druhém místě, což se od té doby nikomu na Vršavě nepovedlo. Lepší tehdy byla jenom Sigma Olomouc, která měla v sestavě Heinze, Ujfalušiho a další skvělé hráče.

 

Úspěšní dorostenci v sobotu vyzvou v Kostelci Starou Gardu FC TRINITY Zlín. „Akce se může uskutečnit i díky partnerům, kteří nás významně podpořili. Ať už je to firma Dell Marka Šťastného, firma Greiner Pavla Slavíka nebo rekreační středisko Trnava Roberta Tomšů,“ dodává Hlavňovský.

 

Autor: Michal Konečný