Přejít k hlavnímu obsahu
Ježek Cup: Čeští mladíci na úvod prohráli s Německem, Slováci uspěli s Amerikou

Zlín

České fotbalové reprezentaci do osmnácti let vstup do turnaje Ježek Cup vůbec nevyšel. Svěřenci trenéra Davida Holoubka na stadionu ligového Zlína nestačili na favorizovaný výběr Německa, kterému podlehli jednoznačně 0:4. Hosté středeční duel rozhodli v úvodu druhé půle třemi brankami v rozmezí pouhých osmi minut.

Viděl jsem zápas dvou rozdílných poločasů. Vstup do zápasu a prakticky celý první poločas byl z naší strany velice slušný. Přestože je Německo velice silný soupeř, gól nám vstřelilo z ojedinělé šance. Ve druhém poločase ale přišel v naší hře blackout, kdy jsme během krátké doby dostali tři góly. Pak už bylo velice složité se zápasem něco udělat. Střídající hráči to sice malinko zvedli, ale my jsme se celkově již do žádných dalších šancí nedostávali,“ uvedl trenér David Holoubek.

Odpolední program turnaje přinesl souboje USA proti Slovensku a Mexika proti Finsku. V prvním zmiňovaném souboji padla jediná branka ve 41. minutě, když se po centru Zahradníka hlavou prosadil Dávid Petrik a Slovensko vyhrálo nad Spojenými státy americkými 1:0.

Druhý souběžně hraný zápas začal lépe pro Finsko, za které se ve 12. minutě prosadil Roni Hudd, který dokázal v hlavičkovém souboji ve vápně soupeře přetlačit dvojici bránících hráčů.

Zápas pak ale ovlivnila 36. minuta, kdy gólovou střelu Mexika na brankové čáře zastavil Lucas von Hellens. Následovala červená karta a pokutový kop. Ten proměnil Octavio Vázquez a srovnal na 1:1. V dalším průběhu zápasu již další branka nepadla a utkání tak skončilo remízou.

Autor: Michal Konečný