Přejít k hlavnímu obsahu
Osmiletá holčička zapomněla, že jsou prázdniny, a vydala se do školy. Domů ji dovezli strážníci

Osmiletá holčička zapomněla, že jsou prázdniny, a vydala se do školy. Domů ji dovezli strážníci

Zlín

Osmiletá dívenka z obce nedaleko Zlína chodí do školy zřejmě opravdu ráda. Do své školy, která se nachází přibližně 10 kilometrů od místa jejího bydliště, se totiž vydala i ve čtvrtek 28. března, tedy o velikonočních prázdninách.

 

Krátce po půl jedenácté přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od motoristy, který projížděl zlínskou místní částí Štípa. Zde spatřil malé dítě, které bez doprovodu kráčelo samo po poli.

 

V průběhu oznámení uvedl, že dítě neoslovoval, aby z něj nemělo strach, ale s operačním důstojníkem se domluvili, že vyčká na místě až do příjezdu hlídky Městské policie Zlín z místního okrsku,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 

O deset minut později se strážníci z okrsku Kostelec – Štípa zkontaktovali s oznamovatelem i malou holčičkou. Ta hlídce řekla, že si s maminkou neuvědomily, že již začaly velikonoční prázdniny, a navíc si zrovna zapomněla doma mobilní telefon.

 

Když tedy zjistila, že je škola zavřená, vydala se k domovu pěšky,“ pokračoval Janík.

 

Dívenka dále strážníkům sdělila, že si do služebního vozidla městské policie v žádném případě nesedne, protože dobře ví, že nastoupit k cizím lidem do auta nesmí.

 

Naštěstí u sebe měla alespoň telefonický kontakt na maminku, se kterou se tak mohla hlídka zkontaktovat a vyrozumět ji o nastalé situaci,“ dodal Pavel Janík.

 

Teprve po ujištění maminky, že od strážníků jí žádné nebezpečí nehrozí, nastoupila dívenka do auta a hlídka ji odvezla domů.