Přejít k hlavnímu obsahu
Opilí výtržníci se porvali přímo ve vstupu do prodejny

Opilí výtržníci se porvali přímo ve vstupu do prodejny

Valašské Klobouky

Opilý čtyřicetiletý recidivista ze Zlínska se koncem února ve Valašských Kloboukách popral přímo ve vstupu do prodejny s šestapadesátiletým mužem, který byl rovněž pod vlivem alkoholu. Za výtržnictví hrozí oběma agresorům dva a tři roky za mřížemi.

 

Oba muži si chtěli v prodejně koupit alkohol. Ani jeden z nich si ovšem nepamatuje, co vzájemnému konfliktu předcházelo, protože byli v té době pod vlivem. „Mladší z nich nadýchal 3,61 promile, starší 2,36 promile alkoholu,“ upřesnila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Vzhledem k tomu, že jejich vzájemné potyčce byli přítomni další zákazníci prodejny, kteří měli strach o své vlastní zdraví, pracovníci prodejny přivolali policisty z Valašských Klobouk.

 

Policisté prvosledové hlídky na místě předběžně zjistili, k čemu došlo, ale protože s podnapilými aktéry byla těžká komunikace, staršího a agresivnějšího z nich zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži,“ pokračovala policejní mluvčí.

 

Další okolnosti vzájemného agresivního napadení v následujících týdnech rozplétali kriminalisté.

 

Oba muži již mají záznam v rejstříku trestů, mladší byl trestaný celkem pětkrát, starší jednou,“ dodala Kozumplíková s tím, že se oba ke svému jednání přiznali.

 

Muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mladšímu z nich hrozí až tři roky za mřížemi, staršímu pak o rok méně.