Přejít k hlavnímu obsahu
Víkendové nehody ve Zlínském kraji: sražení chodci, auto v příkopu a střet dodávky se stromem

Víkendové nehody ve Zlínském kraji: sražení chodci, auto v příkopu a střet dodávky se stromem

Zlín

Hned tři dopravní nehody museli od pátku do neděle řešit složky integrovaného záchranného systému ve Zlínském kraji. Jedna z havárií si vyžádala dvě těžká zranění chodců.

 

V pátek v osm hodin večer vyjížděli dopravní policisté k nehodě, která se stala v Holešově na ulici Partyzánská na přechodu pro chodce. Šestasedmdesátiletý řidič osobního vozidla Chevrolet jel od Dobrotic do centra Holešova.

 

Podle dosavadních informací se dostatečně nevěnoval řízení a nezastavil vozidlo u přechodu pro chodce i přesto, že řidička fordu v protisměru tak učinila. Řidič vjel na přechod v době, kdy tudy již přecházeli z jeho levé strany dva chodci. Došlo ke střetu, při kterém byli chodci odhozeni na stojící vozidlo,“ přiblížila páteční nehodu policejní mluvčí Barbora Balášová.

 

Pětačtyřicetiletá žena i sedmačtyřicetiletý muž utrpěli při nehodě těžká zranění, se kterými je záchranáři převezli do nemocnice.

 

U obou řidičů policisté provedli dechové zkoušky, byly negativní. Škoda na vozidlech je 40 tisíc korun,“ pokračovala Balášová a dodala, že nyní je věc v šetření kriminální policie a vyšetřování.

 

K dalším dvěma dopravním nehodám vyjížděli hasiči v neděli odpoledne. První se stala ve Starém Hrozenkově, kde řidič sjel mimo komunikaci a skončil mezi keři.

 

Po zajištění místa nehody hasiči prořezali křoví a asistovali odtahové službě při nakládání vozidla. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn,“ upřesnila tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková

 

Vážnější situace se odehrála ve Zlíně - Malenovicích, kde profesionální hasiči ze Zlína vyprošťovali řidiče dodávky, který se svým vozidlem porazil vzrostlý strom.

 

Hasiči stabilizovali vozidlo, které téměř leželo na boku a poté vyprostili řidiče. Ten byl předán do péče zdravotnické záchranné služby,“ sdělila Javoříková a dodala, že pro vytažení vozidla bylo nutné pořezat poražený strom, který ležel na vozidle.