Přejít k hlavnímu obsahu
Neortodoxní a nadčasová. Taková bude nová vizuální identita Zlínského kraje

Neortodoxní a nadčasová. Taková bude nová vizuální identita Zlínského kraje

Čt 17. 3. 2022 - 19:01 Zlín

Silná značka postavená na pevných základech nadčasové regionální identity a image chytrého regionu. Tímto směrem se chce vydat Zlínský kraj při budování svého nového vizuálu, který nahradí ten stávající po téměř dvaceti letech.

 

Přípravy ke změně začaly už v květnu loňského roku, kdy byla vyhlášena uzavřená jednokolová soutěž, ve které bylo osloveno pět grafických studií. Ze soutěže vzešly tři návrhy na regionální a vizuální identitu kraje. Hodnotící komisi složenou z odborníků z Fakulty multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati, designérů a zástupců kraje nejvíce oslovil návrh kreativní agentury Little Greta.

 

Naše agentura ve Zlínském kraji vznikla, proto víme, že to není odstrčený region na periferii. Historicky je v něm živý tvůrčí duch, i dnes jsou zde velice silné kreativní průmysly. Díky síle myšlenky a lidské kreativity jsme krajem bez hranic, protože slovy klasika, co chceme, můžeme. To vše zrcadlí nová – a poměrně neortodoxní – vizuální identita,“ říká kreativní ředitel Little Greta Tomáš Nedvěd.

 

Nový jednotný vizuální styl nahradí stávající, dlouho používané logo a bude reprezentovat Zlínský kraj jako tradiční region s „živým tvůrčím duchem“, podnikatelskou DNA, který je v mnohém odvážný a světový.

 

Aby náš kraj vystoupil z řady a lépe se prezentoval uvnitř i navenek, rozhodli jsme se po téměř dvaceti letech osvěžit jeho značku. Chtěli jsme najít nadčasovou regionální identitu, která Zlínský kraj nejlépe vystihuje,“ popisuje hejtman Radim Holiš.

 

Změny budou přicházet postupně. Nový branding nejprve čeká budovy krajského úřadu, změní se ale i komunikační materiály, sociální sítě či webové stránky. A drobné změny čekají i krajské organizace.

 

Na tomto návrhu nás nejvíce zaujala neotřelost, zajímavá práce s textem, ale i příběh, na kterém nová značka stojí. Typický čtverec zůstává a věřím, že i v novém pojetí bude jeho využití široké. Nyní nás čeká etapa setkávání a představování nového konceptu až k postupnému rebrandingu. Proměna by měla být završena letos na podzim,“ vysvětluje náměstek hejtmana odpovědný za strategický rozvoj Lubomír Traub.

 

Z rozpočtu kraje bude na tvorbu nové regionální značky financováno přes 800 tisíc, jeden milion korun půjde z fondů Evropské unie.