Přejít k hlavnímu obsahu
Rožnovské náměstí ožije dvoudenním Josefským jarmarkem

Rožnovské náměstí ožije dvoudenním Josefským jarmarkem

Čt 17. 3. 2022 - 10:02 Rožnov pod Radhoštěm

Po dvouleté pauze zaviněné pandemií koronaviru se v Rožnově opět uskuteční dvoudenní Josefský jarmark. Oblíbená tradiční akce, která nabídne nejen bohatou škálu zboží od místních výrobců, začne v pátek 18. a bude pokračovat až do soboty 19. března.

 

Více než sedmdesát prodejců a k tomu vystoupení cimbálové muziky Jánoch nebo hudební skupiny Conchord. To je jen část nabídky tradičního Josefského jarmarku v Rožnově pod Radhoštěm. Masarykovo náměstí ožije jarmarečním ruchem v plném rozsahu, na který byli návštěvníci zvyklí před pandemií. Tím hlavním ale bude zejména bohatá nabídka jarmarečního zboží.

 

Množství prodejců po oba dny nabídne tradiční jarmareční zboží nejen s velikonoční tématikou, ale také kytice, květinové vazby, sýry, perníčky, výrobky ze dřeva, masné výrobky, množství občerstvení a mnoho dalšího,“ doplnil jeden z pořadatelů jarmarku Pavel Jakubík.

 

V pátek i v sobotu bude pro děti připravena tvořivá dílna tak, aby si mohly zkusit vytvořit vlastní rukodělný výrobek a odnést si jej domů na památku.

 

Páteční program jarmarku začne v 10.00 hodin a zahájí jej cimbálová muzika Jánoch, v 16.30 hodin návštěvníky čeká oficiální zahájení, na které naváže skupina Evamore. Páteční den ukončí koncert hudební skupiny Conchord.

 

V sobotu se v rámci programu představí swingový orchestr Gangsters Orchestra a po něm bude následovat cimbálová muzika Jiřího Nechanického, která letošní první jarmark na Masarykově náměstí uzavře.