Přejít k hlavnímu obsahu
Nedoklubko přivezlo do Baťovy nemocnice dárky pro předčasně narozené děti

Nedoklubko přivezlo do Baťovy nemocnice dárky pro předčasně narozené děti

Čt 24. 3. 2022 - 14:01 Zlín

Zástupkyně organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí, navštívily Baťovu nemocnici. Zdravotníkům předaly praktické dárky pro miminka a jejich maminky.

 

50 léčivých balíčků, čepičky na doma, mnoho dek a zavinovaček, šátky pro miminka do dlaně nebo potahy na kojicí polštáře pro maminky. Krásnou ruční práci k radosti i užitku předčasně narozeným miminkům a jejich maminkám převzali zdravotníci Novorozenecké JIP a Oddělení intermediální péče Krajské nemocnice Tomáše Bati od zástupkyň organizace Nedoklubko.

 

Spolupráce s Nedoklubkem je mnohaletá, příjemná a potřebná. Maminky předčasně narozených miminek potřebují vědět, že nejsou samy v tak náročném období pro jejich miminko i pro ně samotné. Nedoklubko nám v péči výrazně pomáhá,“ přiblížila vrchní sestra Novorozeneckého oddělení Baťovy nemocnice Simona Vyoralová.

 

Novorozenecké oddělení je spolu s gynekologicko-porodnickým oddělením nedílnou součástí perinatologického centra, jednoho ze dvanácti v České republice. Zde je poskytována vysoce specializovaná péče o nejzávažnější stavy vyskytující se v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí jak u matky, tak i plodu či novorozence.

 

Na našem oddělení přichází na svět ročně přibližně 2200 –⁠ 2500 dětí, z toho se zhruba 10 % narodí předčasně,“ vysvětlil primář Neonatologického oddělení krajské nemocnice Jozef Macko.

 

Jde nejen o nezralé děti narozené od čtyřiadvacátého týdne těhotenství, ale také děti se ztíženou poporodní adaptací, děti nemocné nebo s vrozenými vývojovými vadami.