Přejít k hlavnímu obsahu
Videospot o zimním Valašsku zabodoval na soutěži Tourfilm 2022

Videospot o zimním Valašsku zabodoval na soutěži Tourfilm 2022

Út 22. 3. 2022 - 20:01 Rožnov pod Radhoštěm

Destinační společnost Valašsko získala hlavní cenu za nejlepší video o České republice v kategorii Tradice v soutěži Tourfilm 2022. Soutěž každoročně vyhlašuje agentura CzechTourism.

 

Odborná porota složená ze tří ředitelů zahraničních zastoupení agentury CzechTourism, zástupce CzechTourism v Praze, zástupce festivalu MFDF Ji.hlava a tvůrce z oblasti dokumentaristiky měla na výběr z 50 videospotů z 10 zemí světa. Hlavní cenu v kategorii Tradice udělila právě Destinační společnosti Valašsko.

 

Atraktivní záběry, emotivní narativ, generační propojení, tradice a poetika. Jedna jediná minuta stačí k tomu, abyste si řekli, to chci na tom místě také prožít. Proto jsem hodnotila spot Destinační společnosti Valašsko vysokou známkou,“ uvedla k videospotu propagujícímu zimní Valašsko porotkyně a ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism ve Španělsku Markéta Lehečková.

 

Kilometry upravených běžkařských stop, široká nabídka lyžařských areálů, nezapomenutelné Pustevny se znovuzrozeným Libušínem, chuť a vůně valašských frgálů, ale i kus tradice a historie, které na Valašsku může objevit každý, kdo jej navštíví, jsou esencí zimního videa o Valašsku,“ uvedla Martina Hovořáková z Destinační společnosti Valašsko.

 

Právě Martina Hovořáková videospot do soutěže přihlásila. „Cílem našeho zimního videa bylo návštěvníkům nabídnout ochutnávku napříč celým Valašskem s tím, že každý si může u nás najít a prožít to, co má rád a cítit se doslova jako v pohádce,“ dodala Hovořáková.

 

Soutěž vyhlásila agentura CzechTourism na počátku letošního roku pro české i zahraniční tvůrce, kteří svými spoty propagují Českou republiku.

 

Video je ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=Jodsl3Trvlk