Přejít k hlavnímu obsahu
Na Svatomartinské hody přijede do Zlína Roman Staša se svou kuchařskou show

Na Svatomartinské hody přijede do Zlína Roman Staša se svou kuchařskou show

Pá 11. 11. 2022 - 19:00 Zlín

Mladá vína, husí speciality a bohatý doprovodný program nabídnou zlínské Svatomartinské hody, které vypuknou na náměstí Míru už tuto sobotu 12. listopadu. Se svou kuchařskou show se návštěvníkům představí i vítěz soutěže MasterChef Česko Roman Staša.

 

Svatomartinské hody budou jednou z prvních příležitostí k ochutnání letošního mladého vína. První láhev bude symbolicky otevřena v 11 hodin, poté bude zahájena degustace pestré škály mnoha desítek vzorků bílých, červených i růžových vín z 11 vyhlášených vinařství. Kromě mladého vína přivezou vinaři i další, přívlastková vína. Neméně lákavá bude i nabídka kulinářských specialit.

 

V nabídce pokrmů bude samozřejmě hrát prim svatomartinské menu s nejrůznějšími variacemi husího masa. Návštěvníci ale mohou vyzkoušet také pštrosí maso na grilu, kachní speciality, dýňovou polévku, hamburgery nebo pinsu,“ přiblížila Michaela Oslizloková z pořádající agentury Locomotion.

 

Sladkou tečku obstará nabídka domácích donutů, frgálů či palačinek. Zakoupit bude možné i výběrovou kávu, speciální svatomartinské pivo, svařák a další nápoje.

 

Své kuchařské umění ve Zlíně navíc představí vítěz soutěže MasterChef Česko Roman Staša. Jeho svatomartinské menu bude možné i ochutnat.

 

Oslavu svátku svatého Martina zpříjemní i bohatý kulturní program. Hudební vystoupení obstará rocková kapela ZUŠ Morava Štípská smršť, moderní cimbálovka Cimball Hell Band a kapela Křídla. Děti se mohou těšit na představení klauna Brdíka a na další atrakce, jako jsou skákací hrady, malování na obličej, tetovačky, nafukovací balonky nebo workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi.

 

Vstup na akci je zdarma, pouze k degustaci vína je potřeba zakoupit u vinařů speciální degustační sklenici za 50 korun.

 

Sklenice jsou letos ve dvou druzích. První je limitovaná edice ke speciálnímu výročí 700 let města Zlína, druhé pak Svatomartinské sklenice,“ doplnila Michaela Oslizloková.