Přejít k hlavnímu obsahu
1. Zlínský filmový víkend je za dveřmi. Nabídne unikátní projekci filmu Dvě slova jako klíč

1. Zlínský filmový víkend je za dveřmi. Nabídne unikátní projekci filmu Dvě slova jako klíč

Zlín

Brány zlínských filmových ateliérů se od pátku do neděle otevřou veřejnosti. V rámci 1. Zlínského filmového víkendu je zde připraven bohatý program včetně exkurzí, filmových projekcí a besed se známými tvůrci. Jedním z největších lákadel bude unikátní projekce rozpracovaného filmu Dana Svátka Dvě slova jako klíč.

 

Návštěvníci 1. Zlínského filmového víkendu budou mít možnost prohlédnout si filmové ateliéry v rámci některé z nabízených exkurzí nebo se blíže seznámit s filmaři, kteří studovali ve Zlíně, a zhlédnout i jejich filmy. Hned dvakrát je na programu pásmo FILMTALENT Stars, které se skládá z pěti krátkých filmů, jejichž vznik podpořil Nadační fond FILMTALENT ZLÍN.

 

Jsme si jistí, že většinu z nich jste neměli možnost vidět a všechny za to stojí!“ zve na jejich projekci umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

 

V pátek 11. listopadu filmové ateliéry navštíví režisér Tomáš Nohejl se snímkem Okupace a následnou besedou. V sobotu 12. listopadu pak přijede režisér Dan Svátek, který kromě oceňovaného filmu Úsměvy smutných mužů uvede mimořádnou projekci rozpracovaného filmu Dvě slova jako klíč.

 

Mohu vám s naprostou jistotou říct, že je to něco, co dlouho v české kinematografii nevzniklo,“ říká o filmu představitel jedné z hlavních rolí Jaroslav Dušek a dodává: „Film má neobyčejný obrazový záběr a provedení. Je to film, na který nezapomenete, film, který se vám opře do srdce.“

 

Po skončení projekce se mohou fanoušci setkat s Danem Svátkem i autorem knižní předlohy Josefem Formánkem na následné besedě. Od 21 hodin potom bude následovat filmová party v nově zrekonstruovaném filmovém ateliéru s noční projekcí, kterou připravily týmy Zlín Film Festivalu, Kouzelné animace, IS Produkce a Filmového uzlu.

 

Přinášíme veřejnosti výjimečnou příležitost užít si unikátní večer v atraktivním filmovém prostředí s možností navštívit nové zázemí audiovizuální a reklamní tvorby nebo expozici Patro legend spojené s historií filmových ateliérů,“ doplnila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

 

V neděli 13. listopadu uzavřou program 1. Zlínského filmového víkendu snímky Filmový dobrodruh Karel Zeman a Poslední závod a poté beseda s jejich režisérem Tomášem Hodanem.