Přejít k hlavnímu obsahu
Na Dušičky budou posíleny spoje na hřbitovy. Největší nápor cestujících se očekává koncem tohoto týdne

Na Dušičky budou posíleny spoje na hřbitovy. Největší nápor cestujících se očekává koncem tohoto týdne

Po 24. 10. 2022 - 19:01 Zlín

V souvislosti s blížícími se Dušičkami a očekávaným zvýšeným počtem cestujících posílí Dopravní společnost Zlín – Otrokovice spoje městské hromadné dopravy. Jedná se zejména o autobusy zajíždějící k Lesnímu hřbitovu ve Zlíně a hřbitovům na Mladcové a v otrokovických Kvítkovicích.

 

Zvýšenou přepravní kapacitu ve spojích MHD nabídne DSZO cestujícím především v nepracovních dnech od pátku 28. do neděle 30. října.

 

Konzultovali jsme přepravu na hřbitovy se zástupci Pohřebnictví Zlín i s farnostmi, které organizují dušičkové pobožnosti, a shodli jsme se, že nejvíce lidí bude chtít navštívit hřbitov právě v posledních třech říjnových nepracovních dnech,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

 

Dopravní společnost bude nasazovat na běžné spoje autobusové linky 32X, která jezdí z centra města k Lesnímu hřbitovu, ve dnech 28. – 30. října kloubová vozidla. Mimo to zajistí v každém z uvedených tří nepracovních dnů také dva páry posilových spojů s odjezdem z Náměstí Míru v 14:28 a v 15:48 a zpět od Lesního hřbitova v 14:40 a v 16:00 hodin. Jízdní řády posilových spojů v oranžové barvě budou vyvěšeny na zastávkách a budou dostupné také na webu DSZO.

 

S nasazováním kloubových vozů na standardní spoje linky 32X počítáme i ve dnech podzimních prázdnin 26. a 27. října,“ doplnil vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař a připomněl, že ve středu 26. a ve čtvrtek 27. října budou v celé síti MHD platit tzv. prázdninové jízdní řády, nikoli standardní jízdní řády pro pracovní dny.

 

Obyvatelé Mladcové jsou zvyklí na dušičkové prodlužování několika autobusových spojů na lince 31 až do bezprostřední blízkosti hřbitova. V již zmíněných nepracovních dnech na konci října budou k mladcovskému hřbitovu prodlouženy spoje s odjezdy ve 14:32, 15:12 a 15:52 z Náměstí Míru. Po otočení u hřbitova, výstupu a případném nástupu cestujících se prodloužené spoje budou vracet hned zpět na svou standardní trasu Mladcová – Jaroslavice.

 

V Otrokovicích se pravidelné jízdní řády autobusové linky 55 o Dušičkách měnit nebudou, ale na spoje, které zajíždějí ke hřbitovu v Kvítkovicích, bude nasazován kloubový autobus. Od železniční stanice směřují ke kvítkovickému hřbitovu v nepracovních dnech spoje s odjezdy v 14:39, 15:39 a v 16:35 hodin.

 

Řidiči i dispečeři budou věnovat zvýšenou pozornost obsazenosti vozů i v dalších dnech dušičkového období. Pokud by nastala situace, že by běžná nabídka přepravní kapacity spojů nestačila, DSZO bude připravena ji operativně posílit.