Přejít k hlavnímu obsahu

Primátorem Zlína byl opět zvolen Jiří Korec. Bude mít tři náměstky

Zlín

Na včerejším ustavujícím zasedání zastupitelstva bylo zvoleno nové vedení města Zlína. Funkce primátora se opět ujal lídr hnutí ANO Jiří Korec, kterého doplnili tři náměstci.

 

Komunální volby ve Zlíně vyhrálo s přehledem hnutí ANO v čele s dosavadním primátorem Jiřím Korcem, které se na koalici dohodlo s trojblokem ve složení ODS, KDU-ČSL a Piráti. Ve 41členném zastupitelstvu získala nová koalice pohodlnou většinu 27 křesel. Do opozice naopak míří druhý Zlín 21 se 7 mandáty, SPD se 4 mandáty a také hnutí STAN, které obsadí 3 křesla.

 

Staronovým primátorem krajského města byl zvolen lídr hnutí ANO Jiří Korec, pro kterého z 38 přítomných zastupitelů hlasovalo 31.

 

„Byl bych rád, kdyby naše spolupráce v rámci zastupitelstva byla věcná a korektní, abychom Zlín  rozvíjeli ku prospěchu občanů bez politikaření,“ uvedl primátor Jiří Korec.

 

Funkce jeho náměstků se v nadcházejícím čtyřletém volebním období ujmou Korcovi spolustraníci Pavel Brada, Michal Čížek a Jana Bazelová. První dva jmenovaní budou svou funkci vykonávat jako uvolnění, Jana Bazelová naopak jako neuvolněná, což znamená, že za ni nebude dostávat plat.

 

V jedenáctičlenné městské radě doplní primátora a jeho náměstky další dva zástupci z hnutí ANO Václav Kovář a Tomáš Krajíček, dále trojice zástupců z ODS ve složení Miroslav Chalánek, Martina Hladíková a Pavel Konečný. Po jednom křesle budou mít v Radě města také lidovci a Piráti, jmenovitě Vojtěch Volf a Jiří Robenek.

 

„Doba, která nás čeká, nebude nejjednodušší. V minulém volebním období jsme nečekaně řešili covidovou krizi a následně přišla další nečekaná věc, kdy jsme se dostali do těsné blízkosti války, která pokračuje a bude nás provázet i na začátku nového volebního období. Věřím, že se s tím všichni společně popereme - jak my zastupitelé, tak občané města Zlína,“ sdělil Jiří Korec.

 

Ve složení navržených kandidátů na zastupitele došlo k jedné personální změně. Kandidátka na zastupitelku Dana Kovaříková z hnutí ANO odstoupila a nahradí ji její stranická kolegyně Dana Mědílková.