Přejít k hlavnímu obsahu
Na bezpečnou cestu dětí do zlínských škol bude zítra dohlížet 16 strážníků

Na bezpečnou cestu dětí do zlínských škol bude zítra dohlížet 16 strážníků

Zlín

V pátek 28. června děti školou povinné usednou naposledy v tomto školním roce do lavic. Aby i jejich poslední cesta do školy proběhla bez nehod, budou strážníci městské policie ve Zlíně v blízkosti vytipovaných školských zařízení provádět zvýšený dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu u přechodů pro chodce.

 

Do tohoto dopravně bezpečnostního opatření, konaného v souvislosti s ukončením školního roku, bude k vybraným přechodům pro chodce na území města nasazeno celkem 16 strážníků, kteří budou dohlížet na bezpečné přecházení vozovky a ukázněné chování motoristů,“ upřesnil ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

 

Zlínští strážníci však nezajišťují bezpečnost školáků jen při takových příležitostech, jako je začátek či konec školního roku. Od září do června, vždy mezi 7. a 8. hodinou ranní, obsazovaly hlídky městské policie, ve všech dnech školní výuky vybrané přechody pro chodce v centru města, na sídlišti Jižní Svahy, v Malenovicích, Kostelci a Štípě nebo také na Mladcové.

 

A také díky této službě strážníků nedošlo na těchto místech k žádnému střetu vozidla s žáky směřujícími do školy.

 

Aby tomu tak zůstalo i v posledním dni školního roku, prosíme řidiče, aby brali v úvahu možnou větší nepozornost školáků, a o to větší opatrnost a pozornost věnovali řízení svého vozidla, nejen v blízkosti školských zařízení všech stupňů,“ zmínil zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.

 

Stejně jako školáci se budou moci i strážníci MP Zlín věnovat v ranních hodinách po dobu letních prázdnin jiným činnostem.

 

Na rozdíl od nich však nebudou trávit získaný čas odpočinkem, ale již tradičně se zaměří na další problémy, se kterými se na MP Zlín obracejí občané našeho města,“ dodal závěrem ředitel Kladníček.

 

Foto: MP Zlín