Přejít k hlavnímu obsahu
Do sítě „lékaře z Jemenu“ se chytila další rybička. Seniorka z Kroměřížska podvodníkovi poslala skoro půl milionu

Do sítě „lékaře z Jemenu“ se chytila další rybička. Seniorka z Kroměřížska podvodníkovi poslala skoro půl milionu

Kroměříž

Jednasedmdesátiletou ženu si koncem minulého roku na sociální síti přidal do přátel jí neznámý muž. Představil se jako vojenský lékař sloužící na zahraniční misi v Jemenu. Od té doby si začali psát...

 

Lékař ji mimo jiné uvedl, že by si již chtěl užívat důchodu a předčasně tak ukončit svoji misi. Ženu proto požádal přibližně o 350 000 korun, které by potřeboval k ukončení svého závazku s armádou,“ informoval policejní mluvčí Radomír Šiška.

 

Záhy jí přeposlal kontakt na „armádního generála“, který by vše zařídil. Seniorka dle instrukcí údajného velitele pluku přeposlala potřebnou sumu na zahraniční účet s žádostí o jeho propuštění.

 

Vedení armády jí odpovědělo, že budou nuceni narychlo zajistit výměnu lékaře, což ji bude stát další náklady. V průběhu další komunikace ji žádali o další poplatky za různé prodlevy, které doplatila,“ pokračoval Šiška.

 

Lékař chtěl navíc seniorce za její pomoc poděkovat dárečkem zaslaným kurýrní společností, která si nárokovala vysoké poplatky spojené s jeho doručením. V průběhu dlouhodobé komunikace také přeposlala přes dvacet tisíc korun na nákup notebooku jeho údajné dceři žijící v Itálii.

 

Žena jen díky pohotové reakci jednoho ze členů své rodiny, kterému se o lékaři svěřila, nepřišla o další peníze. Ten ji ujistil, že se jedná o podvod, a proto se obrátila na policii,“ zmínil policejní mluvčí.

 

Seniorka přišla celkem o více než čtyři sta dvacet tisíc korun. Pachateli v případě jeho dopadení hrozí až pět let za mřížemi.