Přejít k hlavnímu obsahu
Mladí Berani postoupili do čtvrtfinále, v rozhodujícím utkání přehráli Vítkovice

Mladí Berani postoupili do čtvrtfinále, v rozhodujícím utkání přehráli Vítkovice

Út 15. 3. 2022 - 10:01 Zlín

Dorostenci Zlína si po třech letech zahrají čtvrtfinále play-off! Mladí Berani zvládli klíčový třetí duel s Vítkovicemi, které přehráli 5:1 a radují se z postupu mezi nejlepších osm týmů extraligy. Celou sérii zvládli poměrem 2:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále, které se tentokrát hraje na tři vítězná utkání, se postaví Plzni. Série začíná ve středu na západě Čech.

 

Chci hlavně pochválit tým, jakým způsobem k tomu zápasu přistoupil a jak disciplinovaně jsme ten zápas zvládli. Jediné, co mě mrzí, je množství vyloučení. Na druhou stranu bych zas chtěl pochválit hráče za efektivitu v celém zápase, čímž jsme utkání rozhodli na svou stranu. Samozřejmě jsme rádi za postup. Soupeř byl těžký, sérii hodnotím jako velmi vyrovnanou. Byli jsme tím šťastnějším týmem a potvrdili jsme výhodu domácího prostředí,“ zhodnotil duel na klubovém webu trenér PSG Berani Zlín Radek Pšurný.

 

Jeho tým se v rozhodujícím klání proti Vítkovicím brzy dostal do vedení a byl po celou dobu k výhře blíž. Zlíňané si postupně vypracovali čtyřbrankové vedení, dva góly navíc dali v oslabení. Nejvíce se na kanonádě podílel Tomáš Pilát, který zaznamenal dva góly a asistenci. Hosté sice v závěru druhé třetiny snížili, hned po přestávce však zase inkasovali a ke comebacku se ani nepřiblížili. Pro Vítkovice tak končí sezona, naopak Ševci si zahrají čtvrtfinále proti Plzni.

 

Osmifinále play-off, 3. zápas:

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Holba (Hamrla, Pilát), 13. Pilát (Hamrla, L. Heš), 17. J. Heš (L. Heš), 24. Šišák, 43. Pilát (Urban, Holba) – 40. Chlán (Štiak, Bialy). Rozhodčí: Vrba – Kučera, Peluha. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 176. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
PSG Berani Zlín: Uherek – Kotala, Řezníček, Hamrla, Kopřiva, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Holba, L. Heš, Pilát, Marek, Babulík, Kaláč, J. Heš, Klimek.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín