Vsetín nezvládl další souboj se Slavií, dnes bude odvracet konec sezony

Vsetín

Tohle se nečekalo. Hokejisté Vsetína se ve čtvrtfinálové sérii s pražskou Slavií dostali do pořádného průšvihu. Valaši nezvládli pondělní duel, v prostřední části inkasovali čtyři branky a nakonec v Edenu prohráli 3:5. Ve středu tak budou odvracet konec sezony.

Zápas rozhodly přesilové hry. My jsme si přesilovkou nepomohli, naopak soupeř je zahrál výborně. Z pěti přesilovek dal čtyři góly, z toho se musíme ponaučit. Kluci byli možná až moc přemotivovaní, bylo tam dost vyloučení z naší strany. Už delší dobu se s tím potýkáme a doufáme, že si kluci uvědomí, o co hrajeme, a půjdeme do dalšího zápasu s čistým štítem. Co se týká hry pět na pět, dá se říci, že jsme měli navrch, ale mohlo to být dáno už i výsledkem, který byl v jedné chvíli už jednoznačný. Nicméně kluci bojovali až do poslední chvíle, určitě máme na co navázat a věřím, že úterní zápas zvládneme,“ uvedl kouč VHK ROBE Vsetín Jan Srdínko.

V domácím táboře bylo po dalším úspěchu veseleji. „Soupeři se z kraje zápasu podařilo dát gól, my jsme nebyli úplně ve své kůži. Nicméně se nám podařilo vstřelit důležitou vyrovnávací branku v první třetině. Zápas rozhodla jasně druhá třetina, kdy se herní disciplína z jedné strany hodně porušila. Přesilovky, které tam byly, jsme využili. Musím nás i pochválit, že to trénujeme. Ale jde vidět, že kluci si z toho berou příklad, bylo tam více střel a více jsme chodili do brány. Po druhé třetině stav 5:1, ale bohužel ve třetí třetině jsme opět byli nedisciplinovaní, konec tak byl dramatický, což bychom za stavu 5:1 neměli připustit. Zítra bude zápas znovu otevřený na obě strany a já doufám, že to pro nás skončí zdarem,“ přeje si trenér Slavie Jiří Šejba.

Lepší vstup do utkání si hráči Robe ani nemohli přát. Již v čase 3:20 slavili úvodní trefu v utkání, když si domácí obranu rozebrali Půček společně s Kucharczykem a prvně jmenovaný otevřel brankový účet.

Vsetín byl i nadále lepším týmem, ale další šance neproměnil. Pražané postupně vyrovnali hru a v 16. minutě i skóre, když vzdušnou přihrávku Kafky usměrnil za Málkova záda Knotek.

Prostřední část Valaši absolutně nezvládli. Vsetínskou mizérii odstartovala 25. minuta, když bránící Říha srazil na vlastního brankáře Málka útočícího Brože. Otřesený vsetínský brankář musel střídat, utkání pro něj skončilo. Následné vzájemné potyčky vynesly hned několik trestů na obou stranách a pro pražský celek rozhodčí připravili neodolatelnou nabídku, když Slavia dostala možnost hrát dvě minuty dvojnásobnou početní výhodu v pěti proti třem, navíc při vyšším trestu Říhy, který nafasoval pět minut plus do konce utkání.

Vsetín se sice srdnatě bránil, ale tři vteřiny před návratem čtvrtého hráče inkasoval, když Gábu prostřelil Vlček. Vzápětí se trefil Kern a bylo to 3:1.

Slavia se uklidnila a před druhou sirénou ještě dvakrát udeřila. Nejprve navýšil vedení Pražanů Kafka, za necelou minutu skóroval důrazný Kružík.

Vsetínští to ani za hrozivého stavu 1:5 nezabalili, dál se snažili vrátit do utkání, soupeři výhru znepříjemnit. Malou naději na zvrat přiživil Smetana. Vsetín i díky přesilovým hrám dohrál zbytek zápasu před brankářem Michajlovem, který ale znovu předvedl skvělý výkon a Pražany několikrát podržel.

Valaši to v závěru zkusili v šesti bez brankáře, při power-play se prosadil Rob, ale ani první gólová trefa hostujícího kanonýra porážku favorita neodvrátila.

Valaši v Edenu padli 3:5 a dnes budou ve Vršovicích odvracet konec sezony.

Chance liga, 3. čtvrtfinále

HC SLAVIA PRAHA - VHK ROBE VSETÍN 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. T. Knotek (P. Kafka, Kern), 27. Vlček, 27. Kern (Poletín, T. Knotek), 37. P. Kafka (T. Knotek), 38. Kružík (Vlček) – 4. R. Půček (Kucharczyk), 50. Smetana (A. Zeman, Hořanský), 58. Rob (Smetana). Rozhodčí: Kostourek, Pilný – Jindra, Štofa. Vyloučení: 12:8. Využití: 3:1. Diváci: 1566. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 5:1, 5:3.

Slavia Praha: Michajlov (Holík) – Krajčí, Hejda, Barák, Hovorka, Zelingr, Havel, Duda – Doležal, Poletín, Ondráček – Pšenička, Machač, Kružík – Kafka, Knotek, Kern – Všetečka, Vlček, Brož.

Vsetín: Málek (25. Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, Hryciow, Říha, Buchta – Jonák, Vlach, Rob – Půček, Kucharczyk, Klímek – Berger, Venkrbec, Hořanský – Gago, Pitule, Zeman.