Přejít k hlavnímu obsahu
Jízdní řády městské hromadné dopravy se od 1. července změní

Jízdní řády městské hromadné dopravy se od 1. července změní

St 22. 6. 2022 - 19:01 Zlín

Od 1. července dojde ke změně jízdních řádů autobusů a trolejbusů MHD ve Zlíně a Otrokovicích. V červenci a srpnu se bude provoz řídit podle prázdninových jízdních řádů, které jsou v pracovních dnech oproti normálu omezené.

 

Do městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích vstoupí k 1. červenci několik změn, které by měly celý systém zpřehlednit. Jde o zavedení pravidelnosti ve vedení linek, aniž by se trasy jednotlivých spojů musely označovat rozlišovacími písmeny. Týká se to především dojezdů spojů na obratiště Sportovní hala a Antonínova.

 

Od července budou jezdit na obratiště Sportovní hala všechny spoje linky č. 1, linky č. 12 a linky č. 90. Na točně Antonínova budou naproti tomu končit všechny spoje linek 7, 13, 14, 35 a 36. Trolejbusy linky 11 se budou otáčet na zastávce Prštné-náves. Ve směru z Příluk do centra města budou mít cestující k dispozici nejčastěji trolejbusy linky č. 1,“ vyjmenoval některé ze změn vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

 

Změny jízdních řádů připravují pracovníci DSZO každoročně po vyhodnocení obsazenosti jednotlivých spojů a také návrhů a připomínek od škol, velkých zaměstnavatelů, místních částí i jednotlivců.

 

Během července a srpna bude jezdit MHD s letním omezením, tedy s odjezdy podle druhého sloupce zastávkových jízdních řádů, který bude mít označení „Školní prázdniny“. Snížená přepravní kapacita odpovídá skutečnosti, že o prázdninách nedojíždějí děti do škol a řada pracujících lidí čerpá dovolenou, takže poptávka po MHD je nižší.

 

DSZO chystá pro své cestující také jednu novinku. „Jízdní řády na zastávkách postupně doplňujeme o QR kódy, prostřednictvím kterých si budou moci uživatelé chytrých telefonů s připojením k internetu zobrazit online polohu vozidel i odjezdy nejbližších spojů z každé zastávky včetně případných zpoždění,“ doplnil Jan Tesař.

 

Nové jízdní řády včetně nového plánku sítě MHD budou zveřejněny koncem června na zastávkách, budou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz a budou zapracovány do všech celostátních online informačních systémů.