Přejít k hlavnímu obsahu
Uznávaný zlínský oftalmolog Pavel Stodůlka povede mezinárodní odbornou společnost oční chirurgie

Uznávaný zlínský oftalmolog Pavel Stodůlka povede mezinárodní odbornou společnost oční chirurgie

Út 21. 6. 2022 - 20:00 Zlín

Světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka ze Zlína se stal prezidentem Americko-evropské odborné společnosti očních chirurgů (AECOS). Poprvé v historii tak v jejím čele usedl lékař z východní Evropy.

 

Americko-evropská odborná společnost očních chirurgů se více než 10 let věnuje vzdělávání a inovacím v oční chirurgii. Sdružuje špičkové oční chirurgy z univerzitních i privátních pracovišť, zástupce průmyslu, investory a významně přispívá k rozvoji oční chirurgie. Do jejího čela před několika dny vůbec poprvé v její historii usedl lékař z postkomunistické části Evropy.

 

Zvolení do čela tak významné společnosti, která se podílí na rozvoji oční chirurgie a vzdělávání očních lékařů, je pro mě nesmírnou ctí a zároveň důkazem toho, že česká oční chirurgie je ve světě respektována i mezi těmi technologicky nejvyspělejšími zeměmi,“ uvedl přednosta sítě očních klinik Gemini Pavel Stodůlka.

 

Z pozice prezidenta společnosti by chtěl nejen předat zkušeností kolegům v rámci pořádaných kongresů, ale také načerpat nové poznatky ve sledování nejnovějších trendů, technologií a postupů, které by sám mohl předat českým kolegům tak, aby se operace zraku staly pro pacienty ještě bezpečnější a komfortnější.

 

Ve své funkci bych mimo jiné chtěl navázat a udržet vysokou kvalitu kongresů a vzdělávacích činností organizace,“ dodal Stodůlka.

 

Prezidenta Americko-evropské odborné společnosti očních chirurgů volí evropský výbor, který má 17 členů, přičemž Pavel Stodůlka byl zvolen jasnou většinou.

 

Pavel Stodůlka je výborný chirurg, inovátor a pravidelně přispívá do odborného programu kongresů AECOS. Ve svém čele tak budeme mít nejen skvělého specialistu, ale také poprvé prezidenta z postkomunistické části Evropy, která byla oddělena od zbytku Evropy a USA do pádu železné opony přesně před 30 lety. Přesto tato část Evropy historicky významně přispívala k vývoji medicíny,“ řekl po jeho zvolení německý oční chirurg a univerzitní profesor Burkhard Dick.

 

V čele oftalmologické organizace bude Stodůlka působit následující dva roky.