Přejít k hlavnímu obsahu
Hokejoví Berani jsou na prodej

Hokejoví Berani jsou na prodej

Zlín

Město Zlín chce prodat svůj podíl v hokejovém klubu Berani Zlín. Zlínská radnice nejdříve oslovila ostatní společníky klubu, spolek HC Berani Zlín a společnost PSG, ani s jedním se však nedohodla. Na odkup podílu proto nyní vypíše výběrové řízení.

 

Společnost Berani Zlín má v současné chvíli tři majitele – 49% podíl vlastní Statutární město Zlín, 41 % spolek HC Berani Zlín a 10 % patří společnosti PSG. Záměr prodeje obchodního podílu města Zlína schválila městská rada už letos v srpnu.

 

Zapsaný spolek HC Berani Zlín reagoval, že aktuálně o podíl města nemá zájem. Společnost PSG projevila zájem o celý podíl města, ovšem předložená nabídka, s ohledem na výši nabídnutého pravidelného ročního příspěvku, by podle nás nezajistila dlouhodobou stabilitu „A“ teamu Beranů,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

 

Na jednání Rady města Zlína tak bude 17. října předložen materiál, na jehož základě bude vyhlášeno veřejné výběrové řízení na potenciálního nabyvatele obchodního podílu města ve společnosti Berani Zlín.

 

Naším cílem je získat silného partnera, který zajistí klubu v budoucích letech finanční stabilitu,“ pokračoval Korec.

 

Rozhodujícími kritérii pro prodej podílu bude podle města výše ceny, kterou potenciální nabyvatel za převod podílu nabídne, a také výše pravidelného ročního finančního příspěvku, který tento nabyvatel poskytne společnosti Berani Zlín od okamžiku převodu schváleného obchodního podílu do 1. ledna 2028.

 

Nabídky bude možné podávat od zveřejnění výběrového řízení do pondělí 7. listopadu 2022 do 9 hodin. Výběrové řízení by mělo být ukončeno do konce měsíce listopadu letošního roku,“ uzavřel tiskový mluvčí města Zlín Tomáš Melzer.