Fotbalisté Zlína na závěr přípravy nestačili na druholigový Prostějov, prohráli 1:2

Fotbalisté Zlína přišli v posledním přípravném zápase o letní neporazitelnost. Ševci nezvládli generálku na ligový duel s Mladou Boleslaví, na Letné podlehli druholigovému Prostějovu 1:2 a týden před startem nové sezony mají o čem přemýšlet.

Starosti jim přidělaly nejen dva přesné zásahy Kušeje, ale především špatný výkon. Kontaktní branka Čanturišviliho na tom nic nezměnila.

„V přípravě nejde o výsledek, ale o herní projev. Prostějov vypadal daleko živější. Byl nebezpečnější, agresivnější, sebevědomější na míči. I když se v zápase nemusí dařit technické věci, musí být na hřišti vidět úsilí, prostě se musí makat,“ říká trenér Zlína Jan Jelínek.

„Neměli jsme druhé míče a nestíhali zachytávat náběhy. Hosté byli přímočařejší, daleko nebezpečnější. Zatímco soupeř nás dostupoval, my jsme mu nechávali spoustu prostoru. Hlavně začátek byl od nás hrozivý,“ zlobil se.

Hanáci udeřili v tropickém vedru hned v 8. minutě. Koudelka na pravé straně přetlačil Bartošáka a přesným míčem vybídl ke skórování nepokrytého Kušeje, který střelou k pravé tyči poslal Prostějov do vedení.

Hostům rychlá branka pomohla. Dál měli navrch. Zvýšit mohl Koudelka i Kušej, který překonal už i gólmana Dostála, ale na brankové čáře jej skvěle zastoupil stoper Simerský. Po rohovém kopu pálil do břevna Bartolomeu.

Ševci nestíhali, trápili se. Naopak Prostějov dá zahazoval šance. Koudelka po Barolomeově přiťuknutí pálil těsně vedle.

Na 2:0 zvyšoval až ve 37. minutě Kušej. Tomu míč znovu předložil Koudelka a někdejší talent českého fotbalu po přihrávce za obranu přízemní střelou překonal Dostála.

Ševci toho hlavně v první půli předvedli velmi málo. V zakončení neuspěl Vukadinović. Střelu Filla zase zblokoval jeden z hostující obránců, neujala se ani dorážka Janetzkého.

Prostějov trápil soupeře z nejvyšší soutěže i po změně stran. Velkou šanci zazdil hned v úvodu druhé půle Elbela. Ten však po úniku tří prostějovských hráčů před odkrytou bránou trefil jenom tyč.

Zlíňané potěšili jinak rozladěné příznivce až v závěru, kdy po zaváhání soupeřova brankáře snížil Čanturišvili.

Následně mohl vyrovnat Dramé, ale jeho nadějný pokus po rohovém kopu gólem neskončil.

Ševci tak v generálce na ligu padli 1:2 a poprvé v letní přípravě prohráli.