Přejít k hlavnímu obsahu
Slovácko remizovalo v generálce s Ashdodem 1:1, ze Slovinska se vrací domů

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka zakončili herní soustředění ve Slovinsku remízou 1:1 s izraelským týmem Ashdod SC. Svěřenci trenéra Martina Svědíka tak v letní přípravě ani jednou neprohráli. V generálce skóroval záložník Marek Havlík.

Slovácko vyrukovalo na hřišti v Bledu s očekávanou sestavou, od první minuty hráli Levin s Vechetou, jen na lavičce zůstali Daníček s Kozákem.

Izraelský tým byl v prvním poločase aktivnější a zaslouženě šel ve 28. minutě po přesné trefě Salinase do vedení.

Ještě předtím se gólman Ngyuen vytáhl při střele Oz Bila. Slovácko v úvodu zahrozilo nůžkami Kalabišky. K vyrovnání nevedla střílená přihrávka Trávníka ani pokus Levina po centru Holzera.

Na druhé straně musel v samotném závěru první půle zasahovat opět Kadlec, který odvracel nebezpečný míč na rohový kop.

Vstup do druhého poločasu měl mnohem lepší celek z Uherského Hradiště. Vyrovnání zařídil v 55. minutě Havlík, který se trefil po přihrávce Kalabišky. Vzápětí mohl završit obrat Hofmann, hlavička zkušeného stopera šla ale mimo.

Hra se následně vyrovnala a v úmorném vedru byl k vidění fotbal pouze mezi šestnáctkami bez výraznějšího ohrožení branky. Rozhodnout mohl v poslední minutě střídající Tomič. Tvrdá střela slovenského krajního beka skončila pouze v rukavicích připraveného gólmana.

Fotbalisté Slovácka tak v posledním zápase na herním soustředění ve Slovinsku remizovali s týmem Ashdod SC 1:1.

Po pátečním zápase, který se odehrál ve městě Bled, se vracejí zpět do Česka. Po volném víkendu se začnou chystat na start FORTUNA:LIGY. Do nové ligové sezony vstoupí v sobotu 30. července zápasem v Brně proti Zbrojovce.