Přejít k hlavnímu obsahu
Fotbalisté i hokejisté Zlína kampaní upozorní na prevence rakoviny prsu

Fotbalisté i hokejisté Zlína kampaní upozorní na prevence rakoviny prsu

Zlín

Žlutomodrá srdce pomáhají. Fotbalisté Fastavu se v rámci nedělního utkání 12. kola FORTUNA:LIGY s Hradcem Králové připojí ke kampani Růžový říjen a společně s Obchodním domem Zlín podpoří zlínskou onkologii.

 

Říjen je celosvětově chápán jako „růžový měsíc“ – měsíc, kdy se mluví o rakovině prsu. Svou barvu dostal desátý měsíc v roce podle růžové stužky, která je po celém světě neodmyslitelným symbolem této kampaně. K té se letos připojuje i náš klub,“ říká mluvčí zlínského Fastavu Zuzana Molková.

 

Z každé prodané vstupenky na víkendové utkání poputuje dvacet korun na podporu zlínské onkologie. „Mimo to klub i kabina přispěje navíc i zvlášť finanční hotovostí. Problematiku připomenou i samotní hráči, kteří nastoupí v tematických trikách,“ hlásí Molková.

 

Při zápase se do akce růžový říjen mohou zapojit i diváci koupením stužky na podporu prevence rakoviny prsu od hostesek přímo na stadionu. „Nezapomeňte se také zastavit kdykoli až do konce října v Obchodním domě Zlín – z jakékoli každé útraty v zapojených gastro podnicích a obchodech totiž putuje koruna právě na zlínskou onkologii,“ říká Molková.

 

Výtěžek z akce Růžový říjen obdrží onkologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, které ho použije na pořízení ultrazvuku na zavádění nitrožilních vstupů, jenž usnadní podávání léčby a výživy pacientům.

 

Některou z forem rakoviny onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a mezi nejzhoubnější. Podpora výzkumů, dalších možností léčby i investice do stávajících onkologických center jsou proto velmi důležité. O onkologických onemocněních a jejich screeningu by se mělo co nejvíce mluvit, protože včasný záchyt rakoviny může pomoci zachránit mnoho životů,“ uvádí primářka onkologického oddělení Baťovky Markéta Pospíšková.

 

Letos se do akce ve spolupráci se zlínským Obchodním domem zapojí i zlínský hokejový klub.

Obchodní dům Zlín se oblékl v minulých dnech do slušivého růžového hávu, stejně tak svítí nad vstupem do Zimního stadionu Luďka Čajky speciální růžové logo. To vše na podporu Růžového října. Stejně jako ve všech obchodech Obchodního domu Zlín půjde koruna z každého nákupu na transparentní účet Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, tak zlínský hokejový klub z každé prodané vstupenky na zápas PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha (pátek 15. října v 17.30 hodin) odvede dvacet korun na tento účet.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: FC Fastav Zlín