Přejít k hlavnímu obsahu
Berani angažovali trenéra Roba. Hlavním koučem ale bude Jenáček

Berani angažovali trenéra Roba. Hlavním koučem ale bude Jenáček

Zlín

Trenérský rébus ve Zlíně konečně vyřešili. Vedení posledního týmu extraligy povede coby hlavní kouč Luboš Jenáček, kterému kromě asistenta Martina Hamrlíka bude nově pomáhat i Luboš Rob. Trojice trenérů uzavřela smlouvu do konce letošní sezony.

 

Mandát kompletního realizačního týmu v pondělí odpoledne potvrdilo vedení Beranů, které vybíralo i z dalších kandidátů.

 

Pro Luboše Jenáčka rozhodl jeho přístup k týmu, dosavadní práce s ním, pojmenování příčin současného stavu i jasná představa, jak postupně věci změnit. To se týká organizace týmu, tréninkového procesu i vedení utkání. Jako trenér s jasným mandátem bude mít nyní možnost své představy realizovat, což při dočasném pověření a rychlém sledu zápasů nebylo úplně možné. Byť jsme v zápasech se silnými soupeři nebodovali, posun byl patrný. Doplnění o zkušeného Luboše Roba, který přináší pohled zvenku a má zkušenosti s podobnou situací, je vhodným spojením,“ uvedl prezident klubu Jiří Korec.

 

To však není jediná změna. Realizační tým Beranů doplnila další tři jména. Petr Leška se stává asistentem sportovního manažera Martina Kotáska, Petr Čajánek bude mít na starosti individuální rozvoj hráčů a Libor Chytil, starší bratr hráče New Yorku Rangers, bude pracovat ve Zlíně coby kondiční trenér.

 

Petrovi Čajánkovi byla nabídnuta a byla projednávána i významnější pozice u týmu, z rodinných důvodů ji však nemohl přijmout a pomůže uvedeným způsobem,“ vysvětlil Korec.

 

Klub zároveň deklaroval, že má vyčleněny peníze na posílení hráčského kádru. „Jsou k dispozici okamžitě, chceme je ale využít efektivně a na hráče, kteří mohou reálně pomoci. Těch bohužel v současné době moc není a musíme se ohlížet v zahraničí. Pokud se rozdílový hráč objeví, jsme připraveni ihned reagovat,“ tvrdí sportovní manažer Martin Kotásek.

 

Klub při jednání o obsazení trenérského postu byl v kontaktu nebo sondoval téměř desítku kandidátů. Někteří odmítli, s jinými se představy o řešení situace lišily.

 

V této souvislosti chce klub ocenit přístup Rostislava Vlacha, který zvažoval pomoc a byl ve finálním výběru, který se uskutečnil včera. Nakonec se s klubem shodl, že zvolené řešení je pro současnou situaci vhodnější,“ prohlásil Korec.

 

Klub zároveň intenzivně projednává trenérskou náhradu za Luboše Jenáčka u juniorského týmu.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín