Přejít k hlavnímu obsahu
Festivalový půlmaraton spustil registrace. Do konce ledna je startovné za zvýhodněnou cenu

Festivalový půlmaraton spustil registrace. Do konce ledna je startovné za zvýhodněnou cenu

Zlín

I když výstřel ze startovní pistole zazní až příští rok 2. června, už teď se můžete zaregistrovat do 9. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2024! Největší běžecký závod ve Zlínském kraji bude jako každý rok součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu.

 

Unikátní závod v kulisách filmového festivalu slibuje zajímavou trať vedoucí hlavními zlínskými dominantami, jako jsou tovární areál, 21. budova nebo třeba čtvrti s baťovskými domky.

 

Věříme, že místním, ale hlavně přespolním, nabízíme příležitost vychutnat si atmosféru závodu v atraktivních zlínských lokalitách s jedinečnou baťovskou architekturou,“ vyzdvihla odlišnost závodu proti jiným sportovním kláním výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

 

Běžci se mohou opět registrovat na tratě půlmaratonu nebo čtvrtmaratonu, na něž se lze vydat jednotlivě nebo jako účastníci štafet.

 

Novinkou proti přechozímu ročníku je kromě čtyřčlenné štafety i štafeta dvojic, do níž se mohou přihlásit dvě ženy, dva muži nebo smíšený pár běžců,“ uvedla Jarmila Záhorová a dodala, že tandemový běh se v 9. ročníku konat nebude.

 

Závod odstartuje v 10:00 hodin u Kongresového centra Zlín. Na jednotlivé tratě běhu se lze registrovat na www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o závodě i aktuálních cenách startovného, které proti předchozímu roku doznaly částečných změn.

 

Rádi bychom upozornili běžce, aby využili možnosti včasné registrace do konce ledna, a pořídili si startovné za stejné částky jako loni, tedy za 699 Kč. A to bez ohledu na to, zda si zvolí půlmaraton nebo čtvrtmaraton, ale také pokud poběží ve čtyřčlenné nebo dvoučlenné štafetě,“ vysvětlila Záhorová.

 

V dalších vlnách již bude startovné dražší než loni. Od února se zvýší na 999 Kč, od začátku dubna potom na částku 1299 Kč za osobu.

 

Foto: ZFF