Přejít k hlavnímu obsahu
Dopravní omezení na Pančavě končí, lokalita je ode dneška znovu průjezdná

Dopravní omezení na Pančavě končí, lokalita je ode dneška znovu průjezdná

Zlín

Od čtvrtka 1. června se do lokality Pančava ve Zlíně-Přílukách vrací běžný dopravní režim, končí rovněž výluková doprava MHD na točnu Za Kapličkou. Důvodem je ukončení stavebních prací na stavbě nového silničního mostu, který představuje důležitou spojku do Průmyslové zóny Příluky.

 

Výlukové opatření, kterým byla od února 2023 zavedena výluková doprava MHD do lokality Příluky-Za Kapličkou, skončilo posledním květnovým dnem. V ulici Pekárenská ve Zlíně-Přílukách již nebude platit jednosměrný provoz, takže dopravní obslužnost točny Za Kapličkou se bude moci vrátit k původní podobě, kdy je tato trasa obsluhována také linkou 11g ve směru od zastávky Příluky.

 

Provoz výlukových spojů autobusové linky 38g podél Krajské nemocnice T. Bati bude zastaven. Beze změny zůstane školní spoj linky č. 91 s odjezdem v 7:34 hodin z točny Za Kapličkou ve dnech školního vyučování, který je veden jednosměrně přes Příluky na ZŠ Dřevnická,“ sdělil tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

 

Dopravní obslužnost točny Za Kapličkou budeme zajišťovat linkou 11g v pracovních dnech třemi spoji, o sobotách a nedělích pojedou do této lokality čtyři spoje. Dopravu budou zajišťovat trolejbusy s pomocným dieselagregátem nebo bateriemi,“ upřesnil vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

 

Práce, které začaly loni na podzim a od závěru letošního února si vyžádaly řadu dopravních omezení, byly součástí nového silničního napojení na silnici I/49.