Přejít k hlavnímu obsahu

Dílnu zlínského divadla rozezpívají Ženy pod tónem. Hudební komedie nabídne hity z 60. a 70. let

Zlín

Městské divadlo Zlín chystá na toto úterý 16. dubna českou premiéru hry Ženy pod tónem, kterou uvede na scéně hudebního a divadelního klubu Dílna. Hudební komedii napsal čtyřem ženám přímo na míru zlínský scenárista Matěj Randár, režisérské taktovky se ujal valašský rodák ze Vsetína Jakub Hekl. Inscenace je prodchnuta hudebními hity z 60. a 70. let ve svěžích aranžích.

 

Malá vesnice nedaleko Zlína. Na dámskou část rodiny osmdesátiletého Luďka nečekaně padla velká zodpovědnost: zorganizovat oslavu jeho kulatin. A tak se Luďkova manželka, dcera, snacha a vnučka scházejí, aby celou tuto akci, která zjevně narůstá do bizarní podoby, elegantně zvládly.

 

Název Ženy pod tónem je samozřejmě trochu metaforou, herečky nemusí v inscenaci zpívat falešně, ale samozřejmě z přípravy oslavy jsou tak trochu rozladěné. Snad diváky ta jejich rozladěnost dobře naladí,“ rozkrývá tajemství názvu autor hry Matěj Randár, který je autorsky podepsán například i pod úspěšným televizním seriálem Sex O´Clock.

 

Režisér Jakub Hekl, který se již ve zlínském divadle uvedl ještě jako student na stáži v titulu Trnky a hvězdy, by si přál, aby se diváci ztotožnili s ženami, které rodinnou sešlost připravují. „A také abychom na této klubové scéně s posezením opravdu pocítili, v čem mohou být inscenace v tomto prostoru jedinečné,“ říká o přípravě novinky.

 

V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Helenu Čermákovou, Tamaru Kotrbovou, Petru Královou, hostující Annu Randárovou a Pavla Leicmana.

 

Foto: MD Zlín