Přejít k hlavnímu obsahu
Událost, která tu ještě nebyla! Zlínský podchod se v pátek promění v otevřenou galerii

Událost, která tu ještě nebyla! Zlínský podchod se v pátek promění v otevřenou galerii

Zlín

V pátek 12. dubna ve tři hodiny odpoledne se zlínský podchod promění v otevřenou galerii. Originální výstava nazvaná příznačně ZLÍNSKÝ PODCHOD nabídne nevšední přehlídku devětadvaceti velkoformátových ženských portrétů od předních českých a slovenských fotografů.

 

V nejfrekventovanějším místě Zlína budou až do pondělí 13. května k vidění práce šestnácti uměleckých fotografů z Česka a Slovenska. Velkoplošné portréty žen ve velikosti 100 x 150 cm představí například Lucie Jechová, Kamila Dettlaff, Karel Ševčík, Petr Knický a také pořadatel akce Martin Skřivánek.

 

„Při procházkách Zlínem nepřestávám hledat místa vhodná k uspořádání výstav a většinou jsou mé nápady nerealizovatelné. Nyní ale věřím, že výstava v podchodu s podtitulem Tělo ženy! bude událostí, která tady ještě nebyla,“ říká Martin Skřivánek.

 

Skřivánek věří, že přehlídka černobílých snímků má už nyní o návštěvníky postaráno. „Hlavním podchodem spojujícím bývalý tovární areál s Tržnicí, dalšími obchody a hotelem projdou denně tisíce lidí a vystavené fotografie budou nejen svou velikostí výrazné a originální,“ uvedl fotograf.

 

Expozici ZLÍNSKÝ PODCHOD doplňuje už od pátku 5. dubna výstava v prostorách radnice. Jedná se o výběr scénických fotografií Martina Skřivánka Royal Air Force, které autor pořídil na letišti v Kolíně.

 

Foto: Město Zlín