Přejít k hlavnímu obsahu
Dezorientované seniorce hrozilo podchlazení. Mladý muž jí poskytl bundu a zalarmoval strážníky

Dezorientované seniorce hrozilo podchlazení. Mladý muž jí poskytl bundu a zalarmoval strážníky

So 18. 3. 2023 - 08:01 Zlín

Pomoc dvěma seniorům v nelehké situaci poskytovali v uplynulých dnech strážníci Městské policie Zlín. V jednom případě si žena zabouchla klíče od bytu, do kterého se nemohla dostat zpět, podruhé šlo o nedostatečně oblečenou seniorku ve špatném zdravotním stavu.

 

Oznámení o dezorientované devětaosmdesátileté ženě, která se pohybovala pouze v noční košili a bosa ve společných prostorách bytového domu, prověřovala hlídka městské policie z okrsku Jižní Svahy ve čtvrtek 9. března. Strážníci zjistili, že seniorka vyšla z neznámé příčiny ze svého bytu a zavřela za sebou dveře. Klíče ovšem zůstaly uvnitř, a tak se neměla jak dostat zpět.

 

Hlídce Městské policie Zlín se sice povedlo dveře od bytu otevřít, ale vzhledem k jejímu stavu byla na místo přivolána také zdravotnická záchranná služba, která ženu převezla k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 

Podobná situace se pak zopakovala v neděli 12. března večer, kdy kolemjdoucímu osmnáctiletému muži nebyl lhostejný osud seniorky, která se pohybovala v blízkosti tzv. I. segmentu bez obuvi a jen v lehkém oblečení.

 

Do příjezdu strážníků jí galantní mladík dokonce poskytl svoji vlastní bundu, pročež si jednoznačně zaslouží naši úctu. Následoval společný přesun do tepla blízké služebny, kde bylo zjištěno, že paní není v dobrém zdravotním stavu a dokonce měla informovat své okolí o úmyslech na sebevražedné jednání,“ pokračoval Janík.

 

Také v tomto případě strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ženu po provedeném vyšetření převezla do zdravotnického zařízení.