Přejít k hlavnímu obsahu
U železnice mezi Otrokovicemi a Tlumačovem se ztrácejí zemnící lana

U železnice mezi Otrokovicemi a Tlumačovem se ztrácejí zemnící lana

Otrokovice

Škodu ve výši téměř 70 tisíc korun mají na svědomí neznámí pachatelé, kteří z různých míst podél železniční trati mezi Otrokovicemi a Tlumačovem odcizili bronzová zemnící lana. Případem se už několik dní zabývají otrokovičtí policisté, poslední oznámení přijali ve středu ráno.

 

Zaměstnanec, který má na starosti opravy trakčního vedení, oznámil policistům, že se již od ledna ztrácejí zemnící lana v okolí Otrokovic. Při kontrole zjistil, že další chybí u železničních stanic v Otrokovicích a Tlumačově.

 

Zemnící lana, která od 4. března zmizela na čtyřech místech, mají průměr 10 nebo 20 mm a různé délky. Nejdelší lano, které zmizelo, bylo dlouhé 736 m a vážilo 329 kg,“ upřesnila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Zemnící lana z bronzu jsou vedena na kovových sloupech po obou stranách kolejiště ve výšce 6 metrů, kam pachatel vystoupá na mřížovanou trakční podpěru a ustřihne je.

 

Pokud byste policistům mohli v tomto případu pomoci jakýmkoli svědectvím, případně podezřením na konkrétního pachatele, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158 nebo přímo na telefonní číslo policie v Otrokovicích 974 666 721,“ vyzývá veřejnost policejní mluvčí.