Přejít k hlavnímu obsahu
Berany posílil ruský útočník Pavel Makarenko. Do Zlína přišel z Vladivostoku

Berany posílil ruský útočník Pavel Makarenko. Do Zlína přišel z Vladivostoku

Čt 20. 1. 2022 - 10:02 Zlín

Hokejový Zlín hlásí pár dní před koncem přestupního termínu novou posilu. Ofenzivu Beranů rozšířil Pavel Makarenko. Sedmadvacetiletý křídelník přichází do Baťova města z Kontinentální hokejové ligy, kde naposledy působil v týmu Admiral Vladivostok. Rodák z Moskvy podepsal s posledním týmem extraligy smlouvu do konce letošní sezony.

 

Makarenko je aktuálně již čtvrtým zahraničním hráčem ve Zlíně. Kromě něj v klubu působí jeho krajan Vladimir Michasenok, dále Lotyši Roberts Mamčics a Patriks Zabusovs.

 

„Naše situace při pohledu do tabulky není dobrá, Kladno nám bodově opět uteklo. Snažíme se mužstvo vhodně posílit a dát mu nový impuls. Zaměřili jsme se na Kontinentální hokejovou ligu, vytipovali jsme si vhodné hráče a vyskytla se možnost angažovat Pavla. Zjistili jsme si reference a poté se dohodli na spolupráci do konce sezony. Věříme, že nám zvedne naší bídnou produktivitu a výrazně se prosadí v koncovce," uvedl na klubovém webu sportovní manažer PSG Berani Zlín Martin Kotásek.

 

Makarenko nastupoval v letošní sezoně pravidelně za Vladivostok, v dresu týmu z Dálného východu, kde končí Transsibiřská magistrála, odehrál pětatřicet zápasů.

 

V KHL strávil celkem osm sezon. Premiéru si odbyl v sezoně 2013/2014 coby hráč Viťazu Podolsk, poté hrál za celky Novokuzněck, Vladivostok, Torpedo Nižnij Novgorog a Soči.

 

Před letošní sezonou se vrátil zpět do Vladivostoku. Makarenko odehrál v KHL celkem 233 zápasů, ve kterých si připsal 43 kanadských bodů za 16 gólů a 27 asistencí. Nastupoval rovněž ve Vyšší hokejové lize (VHL) za týmy Klinu, Kurganu a Tambova.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSF Berani Zlín