Přejít k hlavnímu obsahu
Slovácko odcestovalo na soustředění do Chorvatska, Zlín se připravuje v Luhačovicích

Slovácko odcestovalo na soustředění do Chorvatska, Zlín se připravuje v Luhačovicích

Út 18. 1. 2022 - 14:01 Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka v úterý v brzkých ranních hodinách odcestovali na herní soustředění do Chorvatska, kde budou ladit formu před startem jarní části ligové soutěže.

 

Svěřenci trenéra Martina Svědíka jsou na cestě do Umagu, kde absolvovali soustředění již v minulosti a mohou se těšit na travnaté plochy a teplejší počasí.

 

Je tam o něco tepleji než u nás, ale hlavně budeme moct na trénování využívat kvalitní travnaté plochy, což je největší plus. K tomu nás tam na přírodní trávě čekají tři přípravné zápasy,“ vyhlíží kapitán Michal Kadlec.

 

Do Chorvatska odcestovalo 24 hráčů včetně tří gólmanů. Mezi hráči nechybí ani Stanislav Hofmann, který v přípravném zápase v Kroměříži musel kvůli zranění odstoupit již v průběhu prvního poločasu. Naštěstí jeho zranění nebylo vážnějšího charakteru.

 

Jedeme do stejného prostředí jako v minulém roce, takže víme, co nás tam čeká ať již po stránce zázemí hotelu, tak i tréninkových ploch. Sehrajeme rovněž tři přípravné zápasy (NHK Rijeka, NK Olompia Ljubljana a NK Domžale).V Chorvatsku odehrajeme rovněž generálku na ligu, která startuje již začátkem února,“ přiblížil sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.

 

Ševci Rozbalili tréninkový kemp v Luhačovicích

 

Stále pokračující pandemie a komplikace kolem vycestování donutila vedení zlínského klubu k odstoupení od tradičního zimního soustředění v tureckém Beleku. Ševci se proto přesunuli k pokračující zimní přípravě na čtyřdenní kemp v nedalekých Luhačovicích.

 

Tým trenéra Jana Jelínka rozbalí svou základu v pondělí odpoledne v areálu Radostova. „Ještě to bude herně kondiční. Postupně už se budeme zaměřovat i na herní stránku,“ nastínil plán tréninkového cyklu v Luhačovicích trenér Jelínek.

 

První tři dny čekají hráče ještě běhy. Tím se příprava zlomí a budeme se už více soustředit na taktické tréninky, výstavbu hry, bránění a standardní situace,“ popsal.

 

Ševci mají k dispozici celý areál na Radostově včetně veškerého servisu spojeného nejen s regenerací. Hráči mohou rovněž využít prostředí lázeňského města k procházce po městě a jeho okolí.

 

K týmu se připojila i staronová tvář. O místo v prvoligovém kádru zabojuje i záložník Vukadin Vukadinović. „Zatím se však stále jedná o zkoušku,“ upozorňuje Jelínek.

 

Ten pro soustředění využije dvacet hráčů a tři brankáře. Do Luhačovic neodcestovali vinou zranění Jawo, Fillo, Čanturišvili a Reiter.

 

Kádr Slovácka pro soustředění v Chorvatsku

Brankáři: Borek, Fryšták, Nguyen

Obránci: Divíšek, Hofmann, Kadlec, Kalabiška, Merdovič, Reinberk, Šimko, Tomič

Záložníci: Aldin, Daníček, Havlík, Holzer, Juroška, Kohút, Kudela, Petržela, Sadílek

Útočníci: Cicilia, Jurečka, Šašinka, Vecheta

 

Program Slovácka na soustředění

Pátek 21. ledna ve 13.00: NHK Rijeka – 1. FC Slovácko

Úterý 25. ledna v 15.00: NK Olimpia Ljubljana – 1. FC Slovácko

Pátek 28. ledna: NK Domžale – 1. FC Slovácko

 

Kádr fotbalistů Zlína pro soustředění v Luhačovicích

Brankáři: Dostál, Rakovan, Šiška

Obránci: Matejov, Procházka, Kolář, Vraštil, Cedidla, Kulíšek, Simerský, Nečas

Záložníci: Hrubý, Hlinka, Janetzký, Fantiš, Hrdlička, Hellebrand J., Conde, Drame, Tkáč, Vukadinović

Útočníci: Poznar, Bobčík

 

Autor: Michal Konečný

Foto: 1. FC Slovácko